Forum

işletim sistemi kıs...

Bildirimler
Hepsini Temizle

işletim sistemi kısıtlama !!!

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
381 Görüntüleme
(@Kervanyanliz)
Gönderiler: 65
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar,

bana win7, winXp vb.  işletim sistemlerini kısıtlayan güzel bir program lazım..

optik okuyucu , card reader usb gibi aygıtları ve programları kısıtlamak istiyorum.

teşekkür ederim....

Gönderildi : 28/12/2011 17:04

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Regeditten bu işlemi yapablirsiniz. Domain ortamınız var ise gpo ile yapabilirsiniz.

Daha Prof. bir çözüm düşünürseniz GFI Endpoint Security kullanabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/74118.aspx

Gönderildi : 28/12/2011 17:14

(@kamerkoseoglu)
Gönderiler: 199
Estimable Member

Ufuk hocam hızlı davranmıs. 🙂

Merhaba,

Ortamınızda Domain yapısı mevcut ise Group Policy  kullanarak kısıtlama işlemi yapabilirsiniz.

Gönderildi : 28/12/2011 17:15

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Tweak adını taşıyan tool'lara bakabilirsiniz. Ücretsiz olanlar da var fakat etkili olanlar ücretli. Ücretlilerde Config. export edip her noktaya yüklenebiliyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/12/2011 18:11

(@Kervanyanliz)
Gönderiler: 65
Estimable Member
Konu başlatıcı

öncelikle cvp için tşk ederim

gpo ile kısıtlama yaptıgımız zaman hemen etkili olması için yapmam gereken bir update varmı???

Gönderildi : 28/12/2011 18:19

(@kamerkoseoglu)
Gönderiler: 199
Estimable Member

başlat / çalıştır / "gpupdate /force" komutunu kullana bilirsiniz.

Gönderildi : 28/12/2011 18:20

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Maddi konuda sıkıntı yok ise dediklerinizi 2 tık ile yapabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/09/12/security-administrator-program-ile-letim-sistemi-k-s-tlama.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/12/2011 19:24

Paylaş: