Forum

Felaket Kurtarma (D...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Felaket Kurtarma (Disaster Recovery)

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
369 Görüntüleme
(@MetinKilincarslan)
Gönderiler: 92
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Değerli Dostlar,

Araştırmalarım sonucu edindiğim bilgiye göre disaster Recovery çok geniş bir konu. Burda sizlerden öğrenmek istedğim

Felaket kurtarma sisteminini kaç ana başlık altında düşüne biliriz, yani Donanım ve yazılım olarak iki ana başlık altında gruplandırmak doğrumudur.

Donanım tarafına örnek verecek olursak Ankara ve İstanbul illerinde bulunan bir şirketin 3. bir lokasyona disaster donanımının kurulup sistemin 3.

lokasyonda da aktif olmasını sağlamak gibi (basit bir örnek).

Yazılım tarafında nasıl bir disaster recovery yapılabilir? Donanım ihtiyacı duymadan yazılım tarafında nasıl bir disaster yapılabilir.

yada donanım tarafında yazılım düşünmden sadece donanım düşünmek doğrumudur?

Kriterler Nedir? Olmaz ise olmaz opsiyonlar nelerdir?

Yukarıda vermiş olduğum örnek üzerinden gitmek gerekir ise diyelim ki; A ve B illerinde ofisleri olan bir şirket var diyelim, 150 kişilik toplam kullanıcı

sayısı var. Diyelim ki Sistem çöktü 1 veya 2 saatlik bir kesinti oluştu kullanıcılar veya yönetim bu durumda 1 veya 2 saat mail almama durumuna müsade edecekler diyelim bu durumda nasıl bir sistem kurmak gerekir.

Genel olarak bu konuda bir bilgi paylaşımı başlatmak istiyorum, bu da tabiki siz değerli arkadaşların değerli bilgileri ile oluyor.

biraz dağınık anlattım lütfen kusura bakmayın.

Teşekkürler,  

Gönderildi : 22/11/2011 02:25

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Aşağıdaki videoda sorularınızın bir çoğu yer almaktadır.

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2011/11/02/webcast-kritik-sunucular-n-devaml-l-ve-dpm2010-ile-felaket-senaryolar-na-haz-rl-k.aspx

Gönderildi : 22/11/2011 02:41

Paylaş: