Forum

networkdeki bilg. e...

Bildirimler
Hepsini Temizle

networkdeki bilg. explorerda sayfa açılmıyor?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
311 Görüntüleme
(@cihanozturk)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

network ortamındaki makina ağdaki diğer makinalara bağlanabiliyor, internetten güncelleme falan yapabiliyorum fakat serverdaki portal sayfasına explorerdan ulaşılamıyor. explorerı kaldırıp kurdum fakat işe yaramadı. diğer makinalarda explorerdan portal sayfasına ulaşımla ilgili herhangi bir problem bulunmamakta. portalın bulunduğu servera ping atabiliyorum. format atmadan explorerdaki problemi giderebilirmiyim? önerilerinizi bekliyorum.

iyi çalışmalar..

Gönderildi : 04/10/2011 00:34

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,
Araçlar-İnternet seçenekleri-Gelişmiş seçeneğinden sıfırlayı seçin.Tabi bunu exploreri güncellediğinizi en son sürümü kurduğunuzu farzederek yazıyorum.Bu işlemden sonra bağlanamazsanız eğer dns ön belleğini temizleyerek deneyin.Bu işlem için cmd komut satırından ipconfig /flushdns komutunu bir kaç kez çalıştırın.Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/10/2011 00:45

(@cihanozturk)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

internet explorer 9'u yükleyince sorun çözüldü. ilginiz için teşekkür ederim. iyi çalışmalar.

Gönderildi : 04/10/2011 21:02

Paylaş: