Forum

Acronisle ilgili so...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronisle ilgili sorunum var.

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
360 Görüntüleme
(@ErtugrulOzal)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Üyesi olduğum başka bir forumda arkadaşın biri aşağıdaki soruyu sormuş. Zamanında imaj yüklediğim bilgisayarlarda neleri değiştirmem gerektiğini çok iyi biliyordum ama ne yazık ki unuttum. [:D]

2. imaj yüklenen bilgisayarda "bilgisayar adı ile birlikte sanki birşeyler daha değişiyordu. 

"Okulumuza 7 adet Dell Notebook aldık. Cihazların hepsi aynı (5040) ve FreeDos;

ben bir tanesine Windows ve bilimum programları yükleyip acronis ile Tüm diskin yedeğini aldım;

Bu yedeği şimdi 2'nci laptoba yükledim, sıkıntı yok windows açıldı ama 1. bilg internete bağlı(wireless), 2. bilgisayar bağlanmıyor;

Şimdi 2. bilgisayar 1. bilgisayarın birebir kopyası; İP leri otomatik almaya ayarlılar, yüklerkende aklıma geldiği üzere Kullanıcı isimleri falan da aynı olduğu için bir çakışma söz konusu sanırım.

2. Bilgisayarın Kullanıcı adını değiştirdim ama olmadı, bişey gözümden kaçıyor ama ne?

Bir program vardı sanki bu clone ile yüklenmiş bilgisayarların adlarını değiştiren!  Çözümü bilen var mı?"

Not:Yoksa "Acronis True Image Echo Workstation with Universal Restore" sürümünü mü kullanmak gerekir?

Gönderildi : 27/09/2011 21:51

(@BarisKayaturk)
Gönderiler: 48
Trusted Member

Merhaba,

image almadan önce sysprep çalıştırmanız gerekiyordu. İlk makine üzerinde başlat - çalıştır - sysprep calistirip  GENERALIZE kutucugunu isaretleyip sistemi kapatın. imajını alıp sonrasında diğer makinelere yükleyebilirsiniz.

Gönderildi : 27/09/2011 23:15

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

SIDler aynı olduğu için diğer bilgisayarda sorun çıkıyor. Sounlu olan bilgisayarda newsid  http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb897418  programını yükleyip çalıştırın. Sonra restart edin. 

Gönderildi : 30/09/2011 15:47

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

sid kısmından bahsetmis arkadaslar ama bu sekilde yaptıgınızda bilgisayarların isimleri aynı kalıyor

computer name'leri degistirmeniz gerekiyor ki bunun icin herhangi bir ek programa ihtiyac yok 

bilgisayarıma sag tuklayıp ozellikler diyerek degistirebilirsiniz

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 03/10/2011 16:59

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

sid kısmından bahsetmis arkadaslar ama bu sekilde yaptıgınızda bilgisayarların isimleri aynı kalıyor

computer name'leri degistirmeniz gerekiyor ki bunun icin herhangi bir ek programa ihtiyac yok 

bilgisayarıma sag tuklayıp ozellikler diyerek degistirebilirsiniz

iyi çalışmalar 

Tabi bunuda unutmamak gerekli =) 

Gönderildi : 04/10/2011 00:57

Paylaş: