Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

2 Monitörü Ana ekranda görüntüleme

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,999 Görüntüleme
(@ErayGURLER)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mrb. Arkadaşlar. 

Çift VGA bağlı ekran kartımın üzerinde 1. görüntü benim kendi kullandığım masamdaki monitör, 2. monitörü ise bana 15 metre uzaklıkta bir yere görüntüyü genişleterek aktarmışım. 2. monitörde programım aracılığyla bişeyler yansıtmaktayım fakat 2. monitörü önizleme yapabileceğim küçük bir programa ihtiyacım var cünkü o an ekranda ne olduğuna bakmak için 2. monitörün yanına gitmem gerekiyor. Var mı acaba bildiğiniz önerebileceğiniz bir yöntem?  

Cvp veren arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler... 

Gönderildi : 17/09/2011 14:47

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

VirtualDesktop oluşturan programlar var. İkinci monitorü tamemen farklı bir sistem gibi kullanabiliyorsun. Ya da kendi bilgisayarına ammyy, teamviewr vb.. programlar ile bağlanıp anlık kontroller yapabilirsin. ya da ctrl+p komutu ile yansıtmak yerine iki ekranında ana görüntüyü vermesini sağlayabilirsin.

Gönderildi : 17/09/2011 15:32

(@ErayGURLER)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevabın için teşekkür ederim ama clonlama ile çözüm aramıyorum. Ekranı genişletmek zorundayım cünkü kullandığım otomasyon prgramında genişleyen ekrana ek duyuru listesi görüntülemektedir. Bu yüzden 2. genişleyen ekrandaki duyuru listesine manuel de duyurular geçilebiliniyor. O anki ekranı görebilmem gerekmektedir. 

Tşkrlr 

Gönderildi : 18/09/2011 10:15

(@ertanerbek)
Famed Member

Cevabın için teşekkür ederim ama clonlama ile çözüm aramıyorum. Ekranı genişletmek zorundayım cünkü kullandığım otomasyon prgramında genişleyen ekrana ek duyuru listesi görüntülemektedir. Bu yüzden 2. genişleyen ekrandaki duyuru listesine manuel de duyurular geçilebiliniyor. O anki ekranı görebilmem gerekmektedir. 

Tşkrlr 

VirtualBox ile sanal bir makina kurun ve ikinci ekranda onu tam ekran olarak verin. Sizde aynı cihaza VNC ile bağlanın.

Gönderildi : 18/09/2011 14:54

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Desktop Tools, UltraMon gibi ücretli programlar var demolarını edinip bir denermisiniz işinizi görebilir.

Gönderildi : 18/09/2011 18:14

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Ben olsam uzatılmış bölümün screenshot'ını alırdım yada masaüstü kayıt toollarına bakardım.

http://www.displayfusion.com/Features/

http://www.mediachance.com/free/multimon.htm

Bunlarla manage edilebilir. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/09/2011 05:55

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

1 tane 2port monitör çoklayıcı, bir tanede ucuzundan lcd ekran alın. Bilgisayarın 2. ekran çıkışını monitör çoklayıcıya, monitör çoklayıcının bir çıkışını uzaktaki ekrana diğerini de aldığınız  yeni ekrana bağlayıp yanınıza koyun. 

Gönderildi : 19/09/2011 12:54

(@ertanerbek)
Famed Member

1 tane 2port monitör çoklayıcı, bir tanede ucuzundan lcd ekran alın. Bilgisayarın 2. ekran çıkışını monitör çoklayıcıya, monitör çoklayıcının bir çıkışını uzaktaki ekrana diğerini de aldığınız  yeni ekrana bağlayıp yanınıza koyun. 

işte bu süper fikir.

Gönderildi : 19/09/2011 13:22

(@ugurburma)
Üye

Software lisansları, crack leri veya sanal sistemlerle filan uğraşmaktansa en güzel çözüm bence, hemde elle tutulur anlık görebileceğin bir çözüm. Yazılım hata verdi, sanal çöktü filan derdi yok 

Gönderildi : 19/09/2011 15:46

(@ErayGURLER)
Estimable Member
Konu başlatıcı

o çözüm zaten en kötü ihtimalle aklımda da illa masrafa gireym yani 🙂 çoklayıcım var usbden alıyor elktrgni vga yı çokluyor monitör alma da iş

Gönderildi : 19/09/2011 17:26

(@ugurburma)
Üye

o çözüm zaten en kötü ihtimalle aklımda da illa masrafa gireym yani 🙂 çoklayıcım var usbden alıyor elktrgni vga yı çokluyor monitör alma da iş

O ekran sizin için ne kadar önemli, masrafa değer mi onu hesap edin. Bazen yanlış yayınlanan bir şey sizi yapılacak masraftan daha zor duruma düşürebilir.  

Gönderildi : 19/09/2011 18:18

Paylaş: