Forum

server 2016 Essenti...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] server 2016 Essential Uzak Masaüstü

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
7,047 Görüntüleme
(@MehmetGuener)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Server 2016 essential domain yapısı yok. Uzak masaüstü hizmetlerini kurdum fakat kullanıcı bağlanınca erişim engellendi hatası veriyor 

yerel güvenlik ilkesinde uzak masaüstü kulllanıcıları terminal server user olarak seçtim 

sanırım microsoftun bu sistemde atladığı bişey var çözemedim

kullanıcı ve gruplarda Remote desktop User grubu var 

ama yerel grup ilksinde terminal server grup olarak adı değişiyor sanıyorum sorun bu ama çözemedimn

administrator kullanıcısı ile de uzaktan bağlanınca erişim engellendi hatası veriyor  ve sistemi açamıyorum

regeditte ve ya başka bir yerde bozulan bişey var ama çözemedim, daha önce karşılaşan arkadaşlardan yardım bekliyorum.. 

Gönderildi : 19/01/2019 21:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

GPO da yaptığınız ayarların ekran görüntüsünü alabilir miyiz?

Normalde RDS grubu olur onlar remote bağlanır bir de admin kullanıcıları.

Ancak administrator kullanıcısı ile bağlanmanıza rağmen hata alıyorsanız biraz kurcalamış olabilirsiniz sistemi.

GPO ve grupların ekran görüntülerini paylaşır mısınız lütfen?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/01/2019 02:28

(@MehmetGuener)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Gpo da yaptığım ayarları geri aldım 

daha sonra rollerden RDP leri de kaldırdım. bilgisayara teamvever yüklemiştim onla bağlanıyorum ama Ctrl Alt Delete gönderip kullanıcı adı şifreyi girmek istediğimde o nu da yapmıyor komut göndermemeişim gibi davranıyor. fiziksel olarak birisi ctrl alt del yaparsa kullanabiliyorum 

ama şu an lokasyonda kimse yok hafta içi kontrol edebileceğim

ilk sorun bu 

2016 Server Essential Domain yapısı yok sadece RDP server olarak kullanmak istiyorum, RDP kurulumu ve 5 adet RDP cal lisans kurulumu yaptım gpedit.msc den kullanıcı başına olarak tanımladım ve server ü belirttim . Rdp lisans tanımlamasında istemcilerin kullanabileceği lisans sayısı 5 olarak gözüküyor. 

herşey normal ve doğru fakat 2 kullanıcı dan fazla RDP bağlantısı yapamıyorum 3. kullanıcıyı açmak isterken fazla kullanıcı oturum açmış kullanıcının oturumunu kesin ekranı geliyor ve bağlanmıyor.

bu işlemi düzeltmek için 

1. Başlat -> Çalıştır kısmından gpedit.msc yazarak açın.
  2. Computer Configuration / Administrative Templates / Windows Components /Remote Desktop Services / Remote Desktop Session Host / Connections yolunu izleyin.
  3. Restrict Remote Desktop Services users to a single Remote Desktop Services session ayarını çift tıklayarak açın. Disable edip onaylayın.
  4. Limit number of connections ayarına çift tıklayın. RD Maximum Connections ayarını 999999 olarak güncelleyin ve onaylayın 

bu işlemi yapmıştım  bu işlemden sonra erişim engellendi hatası oldu

Teşekkürler

Gönderildi : 20/01/2019 03:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Her yerden okduğunuz şeyleri uygulamıyor olmanız gerekli.

Bu Ayar bir kullanıcının sadece bir oturum üzerinden login olmasını sağlar, siz onu disable yaparak aslında varsayılan kurulumda gerek olmayan bir yöne yönlemişsiniz.

Destek aldığınız bir firma yok mu?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/01/2019 21:46

(@MehmetGuener)
Active Member
Konu başlatıcı

Sorunu çözemedim 

makinayı formatladım ve tekrar kurdum 

RDP 10 cal ekledim Domain yapısı yok 

ve gene başa döndü 3. kullanıcı bağlanmaya kalkınca izin vermiyor ve bir kullanıcının bağlantısını kesmem gerektiğini gösteriyor 

çözemedim

.)

rdp lisans tanımlayıcısında 10 kullanıcı gözüküyor

Gönderildi : 22/01/2019 12:35

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bu durumda ücretli destek almanızı öneriyorum.

Gönderildi : 22/01/2019 13:21

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Hakan Hocam Merhaba,

Yanılıyorsam kusura bakmayın bildiğim ve araştırdığım kadarıyla server 2012/2012r2/2016 Server Essential versiyonlarda RDS lisansınız olsa bile kısıtlamadan dolayı en fazla 2 kullanıcı bağlanabiliyor aşağıda bazı bilgiler mevcut.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/9d04f47d-2a19-4ad0-8cfd-2c16a37f15e5/remote-desktop-connections-in-server-2016-essentials?forum=winserverTS

https://glennopedia.com/2017/01/06/windows-server-2016-essentials-and-remote-desktop-services-the-untold-story/

https://www.experts-exchange.com/questions/28989400/Is-the-RDS-Role-available-with-Windows-Server-2016-Essentials-Edition.html

Gönderildi : 22/01/2019 13:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Kusurluk bir şey yok Erdem, günün sonunda essential benim hiç bir müşterimde yok çünkü kobi işi bir ürün olduğu için evet haklısın, baktım RDS rolü kuruluyor ama session host olarak çalışmıyor, özetle evet iki kişiden fazlası bağlantı kuramaz.

Gönderildi : 22/01/2019 16:08

Paylaş: