Forum

ÇÖZÜ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ÇÖZÜLDÜ - MS-SQL Server 2014 - Login failed for user 'SERVER\Administrator'

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,888 Görüntüleme
(@SuleymanSahinn)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Selamlar,

Windows 2012 üzerine SQL Server 2014 Kurdum.

Makine aynı zamanda Domain controller. bununla ilgili kurulumda bir uyarı verdi (Tavsiye edilmez) ama kurulum yapıldı.

Servisler başlangıçta çalışmadı. Servis ayarlarından " Log on as : Local system " yapınca sorunsuz çalıştı.

Sorun şu ki SQL  Server Management ile Windows Auth. ile de SQL Auth. ile de bağlanamıyorum.

kurulumda mod ayarlarını ve admin hesabını gerektiği gibi belirttim.

- Yeni bir kullanıcı açıp local admin grubuna dahil edip single mode ile denedim

- Firewall üzerinden port izinlerini tanımladım.

- Server Configurasyonundan  TCP/IP ayarlarını gözden geçirdim.

Hata Detayı :

Cannot connect to BARKODSRV.

===================================

Login failed for user 'MAINSRV\Administrator'. (.Net SqlClient Data Provider)

------------------------------
For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdName=Microsoft%20SQL%20Server&EvtSrc=MSSQLServer&EvtID=18456&LinkId=20476

Server Name: BARKODSRV
Error Number: 18456
Severity: 14
State: 1
Line Number: 65536

Program Location:

ERRORLOG

2015-02-19 13:19:35.09 Logon       Login failed for user 'MAINSRV\Administrator'. Reason: Could not find a login matching the name provided. [CLIENT: <local machine>]

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 19/02/2015 15:29

(@yselimakbulut)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Kurulum işlemi sırasında tanımladığınız sa accountu ile giriş yapabilirsiniz. SQL server Configuration managerdan service up ve running olduğunu test edin. Windows event loğda hata ile ilgili  loğu paylaşabilirseniz daha detaylı bir bilgi verilebilir.

Gönderildi : 19/02/2015 16:57

(@SuleymanSahinn)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selim bey,

Maalesef sa hesabı ile de giriş yapılamıyor.

Log detayları yukarıda var. 

Servisler sorunsuz çalışıyor. 

Cannot connect to BARKODSRV.

Login failed for user 'MAINSRV\Administrator'. (.Net SqlClient Data Provider)

For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdName=Microsoft%20SQL%20Server&EvtSrc=MSSQLServer&EvtID=18456&LinkId=20476

Server Name: BARKODSRV
Error Number: 18456
Severity: 14
State: 1
Line Number: 65536

Program Location:

at System.Data.SqlClient.SqlInternalConnection.OnError(SqlException exception, Boolean breakConnection, Action`1 wrapCloseInAction)
   at System.Data.SqlClient.TdsParser.ThrowExceptionAndWarning(TdsParserStateObject stateObj, Boolean callerHasConnectionLock, Boolean asyncClose)
   at System.Data.SqlClient.TdsParser.TryRun(RunBehavior runBehavior, SqlCommand cmdHandler, SqlDataReader dataStream, BulkCopySimpleResultSet bulkCopyHandler, TdsParserStateObject stateObj, Boolean& dataReady)
   at System.Data.SqlClient.TdsParser.Run(RunBehavior runBehavior, SqlCommand cmdHandler, SqlDataReader dataStream, BulkCopySimpleResultSet bulkCopyHandler, TdsParserStateObject stateObj)
   at System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds.CompleteLogin(Boolean enlistOK)
   at System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds.AttemptOneLogin(ServerInfo serverInfo, String newPassword, SecureString newSecurePassword, Boolean ignoreSniOpenTimeout, TimeoutTimer timeout, Boolean withFailover)
   at System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds.LoginNoFailover(ServerInfo serverInfo, String newPassword, SecureString newSecurePassword, Boolean redirectedUserInstance, SqlConnectionString connectionOptions, SqlCredential credential, TimeoutTimer timeout)
   at System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds.OpenLoginEnlist(TimeoutTimer timeout, SqlConnectionString connectionOptions, SqlCredential credential, String newPassword, SecureString newSecurePassword, Boolean redirectedUserInstance)
   at System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds..ctor(DbConnectionPoolIdentity identity, SqlConnectionString connectionOptions, SqlCredential credential, Object providerInfo, String newPassword, SecureString newSecurePassword, Boolean redirectedUserInstance, SqlConnectionString userConnectionOptions, SessionData reconnectSessionData)
   at System.Data.SqlClient.SqlConnectionFactory.CreateConnection(DbConnectionOptions options, DbConnectionPoolKey poolKey, Object poolGroupProviderInfo, DbConnectionPool pool, DbConnection owningConnection, DbConnectionOptions userOptions)
   at System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.CreateNonPooledConnection(DbConnection owningConnection, DbConnectionPoolGroup poolGroup, DbConnectionOptions userOptions)
   at System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.TryGetConnection(DbConnection owningConnection, TaskCompletionSource`1 retry, DbConnectionOptions userOptions, DbConnectionInternal oldConnection, DbConnectionInternal& connection)
   at System.Data.ProviderBase.DbConnectionInternal.TryOpenConnectionInternal(DbConnection outerConnection, DbConnectionFactory connectionFactory, TaskCompletionSource`1 retry, DbConnectionOptions userOptions)
   at System.Data.ProviderBase.DbConnectionClosed.TryOpenConnection(DbConnection outerConnection, DbConnectionFactory connectionFactory, TaskCompletionSource`1 retry, DbConnectionOptions userOptions)
   at System.Data.SqlClient.SqlConnection.TryOpenInner(TaskCompletionSource`1 retry)
   at System.Data.SqlClient.SqlConnection.TryOpen(TaskCompletionSource`1 retry)
   at System.Data.SqlClient.SqlConnection.Open()
   at Microsoft.SqlServer.Management.SqlStudio.Explorer.ObjectExplorerService.ValidateConnection(UIConnectionInfo ci, IServerType server)
   at Microsoft.SqlServer.Management.UI.ConnectionDlg.Connector.ConnectionThreadUser() 

Gönderildi : 19/02/2015 17:14

(@SuleymanSahinn)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sn. Yavuz Filizlibay,

Cevap için teşekkürler.

Ufak bir sistem bu nedenle, tüm hizmetleri aynı  ortamda toplamam gerekiyor.

Gönderildi : 19/02/2015 17:17

(@SuleymanSahinn)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet Son durum : 

Windows 2012-r2  DC üzerine  SQL2014 yada SQL2012 saglıklı çalışmıyor.

hyper-v ile bir sanal makina oluşturup  Win2012  ve SQL 2014 kurulumu yaptım.

Umarım performans sorunu yaşamam.

ilgilenen herkese teşekkürler.. 

Gönderildi : 04/03/2015 02:13

(@SuleymanSahinn)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çözüm : 

SQL server DC üzerinde çalışıyorsa, Local kullanıcılarla (Admin dahil) servislerin çaktırılmasına izin verilmiyor.

Çözüm olarak :

Bir AD kullanıcısı ekledim, Admin gurubuna dahil ettim. (Local admin değil) 

Kurulumda Server Configuration kısmında "Add Current User" değil de "Add" butonu ile bu kullanıcıyı ekledim.

Sonraki aşamada servislerin çalıştırılması için yine bu kullanıcıyı seçtim.

DC üzerinde SQL server sorunsuz çalıştı.

Gönderildi : 24/04/2015 21:51

Paylaş: