Forum

fortinet voip sorun...

Bildirimler
Hepsini Temizle

fortinet voip sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
586 Görüntüleme
(@hamit_ertan)
Gönderiler: 53
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaslar merhaba fortinet üzerinde calisan ip santralime statik ip verip internet uzerinde herhangi bir yere bagladigim telefon telelefon ile gorusturmek istiyorum hersey yolunda olmasina ragmen ses iverden gitmiyor fakat disardan gelen sesler çalişıiyor int. buldugum disable sip alg hk makaleyi denedim restart falan ettim ne yaptimsa olmasi bir fikri olan varmi yrdimci olurmusunuz lutfen

Gönderildi : 03/09/2019 19:15

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Gönderen: @hamit_ertan

arkadaslar merhaba fortinet üzerinde calisan ip santralime statik ip verip internet uzerinde herhangi bir yere bagladigim telefon telelefon ile gorusturmek istiyorum hersey yolunda olmasina ragmen ses iverden gitmiyor fakat disardan gelen sesler çalişıiyor int. buldugum disable sip alg hk makaleyi denedim restart falan ettim ne yaptimsa olmasi bir fikri olan varmi yrdimci olurmusunuz lutfen

sip sunucu için içeriden dışarıya olan kuralda idp , application control vb bir yere takılıyor olabilir mi ?

Bu santral ip adresi için içeriden dışarıya herhangi bir kısıtlama olmayan kural yazarak denediniz mi acaba ?

iyi çalışmalar

Gönderildi : 04/09/2019 09:21

(@hamit_ertan)
Gönderiler: 53
Estimable Member
Konu başlatıcı

sorunum forrigate üzerinde gelen ve giden policylerde voip ve nat' ı actim birde santral üzerinde disarıda olan dahilini nat ayarlarini force comedia olarak degiştigimde sorunum duzeldi suan sorunsuz gorusme yapabiliyorum

Gönderildi : 04/09/2019 14:37

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Gönderen: @hamit_ertan

sorunum forrigate üzerinde gelen ve giden policylerde voip ve nat' ı actim birde santral üzerinde disarıda olan dahilini nat ayarlarini force comedia olarak degiştigimde sorunum duzeldi suan sorunsuz gorusme yapabiliyorum

İçeriden dışarıya olan policy de nat seçili dışarıdan içeriye olanda seçili olmamalı diye hatırlıyorum

dışarıdan gelen traiğin kaynağı olarak sadece forti cihazı görürsünüz yoksa bu şekilde

Gönderildi : 04/09/2019 14:50

Paylaş: