Forum

Fortinet Dış İp Bağ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortinet Dış İp Bağlantı Problemi Hk.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
3,070 Görüntüleme
(@radiate7z)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

iş yerinde FortiWifi60E firewall kullanıyorum ve evdeki sunucuma bağlantı kuramıyorum.
işyeri haricindeki heryerden bağlantı kurarken iş yerimde bağlanamıyorum.

Araştırmalarım sonucunda https://www.cozumpark.com/community/fortigate-13/413180/ adresinde arkadaşlar çözüm bulmuşlar ancak hem fortinet bilgim zayıf olduğundan hemde kullanmış olduğumuz cihazların farklı olmasından kaynaklı sorunu çözemedim.

Şimdiden yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Gönderildi : 07/01/2020 12:59

(@radiate7z)
Trusted Member
Konu başlatıcı

dış ip ye ping atmaya çalıştığımda

C:\Users\Administrator>ping 178.xxx.xx.xx

Pinging 178.xxx.xx.xx with 32 bytes of data:
Reply from 10.1.1.249: Destination host unreachable.

Ping statistics for 178.xxx.xx.xx:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),

hatasını alıyorum

Gönderildi : 07/01/2020 13:52

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Merhaba anladığım kadarı ile evdeki sunucuya sadece iş yerinizden bağlantı kuramıyorsunuz. Bu şekilde evinizde olan ayarların doğru olduğunu kabul ediyorum.

Şirketten çıkamıyorsanız öncelikle hangi kurala takıldığınıza bakmanız gerekiyor, bunun içinde sol menüdeki log ekranlarından faydalanabilirsiniz. Block yediğiniz kısmı bulup ona göre kural ile düzenlemeniz gerek.

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/01/2020 14:54

(@radiate7z)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@bugraparlayan

logları baştan aşağı kontrol ettim herhangi bir block ile karşılaşmadım yada ben yanlış yerde aradım tam olarak emin değilim ancak bizim şirkette kullandığımız vdsl hattı var fortinetden geçmeyen direkt olarak sanal telefon olarak kullandığımız bilgisayarımı o hattın internetine bağladığımda bağlanabildim sorum fortinette başka nereden bakabilirim bir bilginiz varmı ? yada nasıl bakabilirim.

Gönderildi : 07/01/2020 15:36

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Gönderen: @radiate7z

Merhaba;

iş yerinde FortiWifi60E firewall kullanıyorum ve evdeki sunucuma bağlantı kuramıyorum.
işyeri haricindeki heryerden bağlantı kurarken iş yerimde bağlanamıyorum.

Araştırmalarım sonucunda https://www.cozumpark.com/community/fortigate-13/413180/ adresinde arkadaşlar çözüm bulmuşlar ancak hem fortinet bilgim zayıf olduğundan hemde kullanmış olduğumuz cihazların farklı olmasından kaynaklı sorunu çözemedim.

Şimdiden yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

bu makale sizin sorununuzla aynı sorun değil.
öncelikle siz kendi local networkünüzden evdeki sunucunuza erişmek istiyorsunuz.ilgili postta kişi locladen dış ip adresi ile sunucusu ile erişmeye çalışmakta.

sorununuza gelince
bir policy destination kısmında sadece sizin ev sunucu ip adresiniz (örn:78.88.98.89) olsun ve hiç bir profile tanımlamayın.Bu policy i en üste alın ve tekrar deneyin.count kısmında denediğinizde trafik oluşucaktır bunu kontrol edin.doğru policy ye force etmesi lazım.

kontrol edip bilgi verirseniz ona göre çözüm iletelim.

Gönderildi : 15/01/2020 16:08

Paylaş: