Forum

Fortigate 2 faktörl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 2 faktörlü kimlik doğrulama hk.

5 Yazılar
4 Üyeler
6 Likes
2,624 Görüntüleme
(@ozand)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba,

şirket bünyesinde ki kullanıcılarımız forticlient üzerinden vpn yapmakta fakat şifreleriyle erişim sağladıkları için bu konuda güvenliği arttırmak istiyoruz araştırmalarım sonucunda FortiToken var fakat bu telefona kurulan uygulama üzerinden kod üretiyor. Biz bu şekilde değil giriş yaparken kullanıcıların maillerine şifre gelmesini o şifreyle vpn i aktif hale getirmelerini istiyoruz. bu konu hakkında bir deneyimi olan var mı ? şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 20/05/2020 23:00

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Gönderen: @ozand

Herkese Merhaba,

şirket bünyesinde ki kullanıcılarımız forticlient üzerinden vpn yapmakta fakat şifreleriyle erişim sağladıkları için bu konuda güvenliği arttırmak istiyoruz araştırmalarım sonucunda FortiToken var fakat bu telefona kurulan uygulama üzerinden kod üretiyor. Biz bu şekilde değil giriş yaparken kullanıcıların maillerine şifre gelmesini o şifreyle vpn i aktif hale getirmelerini istiyoruz. bu konu hakkında bir deneyimi olan var mı ? şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Selamlar  @ozand

Aşağıdaki cli  komutları  ile  mail ile  two factor  Auth yapabilirsiniz. Laptop kullanan  kullanıcılarda bilgisayar dan maillere de  erişilebileceği için bilgisayarı ele  geçiren birisi  direkt  vpn ile  networkunuze  de  bağlanabileceği  riskini  gözardı  etmeyin  derim 2fa telafon ile  kullanmak  daha  güvenlidir.

https://kb.fortinet.com/kb/documentLink.do?externalID=FD45585

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 21/05/2020 00:20

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba,

Cumhur hocanın belirttiği gibi mail ile doğrulama yerine, sms veya otp app'lerden biri ile ilerlemeniz yararınıza olacaktır.

Coslat ekibinin bu konuda sağlıklı çalışan bir çözümü mevcut, sms veya otp app kullanılabiliyor, incelemenizi öneririm.

Portal üzerinde makaleside mevcut.

https://www.2favpn.com/index.php

https://www.cozumpark.com/coslat-ile-fortigate-ssl-vpn-2fa-yapilandirmasi/

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/05/2020 01:41

(@ozand)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Geri dönüşleriniz ve öneriniz için çok teşekkür ederim. Dediklerinizi dikkate alacağım. 

Gönderildi : 21/05/2020 08:29

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Biz software token kullanıyoruz.

Şirket telefonuna token uygulamasını kurup kod ürettiriyoruz.

Telefondaki kodu bilgisayarına girerek login oluyor.

https://www.cozumpark.com/fortigate-firewall-uzerinde-mobil-token-kullanarak-ikili-kimlik-dogrulmasi-fortigate-firewall-mfa/

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/05/2020 10:47

Paylaş: