Forum

SSL Vpn Arayüz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SSL Vpn Arayüz Edit

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
430 Görüntüleme
(@ibrahimkalayci)
Gönderiler: 219
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba SSL VPN uygulaması yaptım dışbacakip:port yazdıktan sonra gelen arayüzü değiştirmek istiyorum  bu mümkünmü ben baktım fakat bulamadım mümkünse nereden düzenleyebilirim ?

Gönderildi : 12/01/2009 15:38

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Merhaba
config-replacement message-ssl vpn-login mesajı edit yapınız
orjinal halini yedekleyiniz
daha sonra frontpage ile açıp logo,resim vs ekleyip tekrardan değişikliği aktarırsanız buraya arayüzü değiştirmiş olursunuz
selamlar

Gönderildi : 12/01/2009 19:40

(@ibrahimkalayci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

cevap için teşekkürler savas bey

hazır konu açmışken yeni bir konuda değilde burda soruyım diyorum umarım yanlış yapmıyorumdur.
SSL vpn ile terminal server a baglanıyor clientlar.terminalservr da  internal da network içinde yani ayrı bir portta değil.  bana bir sistemci arkadasım dmz portuna bağlarsan terminal server ı  daha güvenli olur dedi.

bir modem de dmz portu hk bildiklerim herhangi bir şey bağlanırsa dmz e  tüm herşey buraya yönlenir port yonlendirmeyle vs. ugrasmayız .tabi fortigate firewallda da
böylemi böyle ise tüm herseyi dmz e yönlendiriyorsa terminal serverı dmz e almak mantıklı değil gibi geliyor dmz in esprisi ne  fortigate de termserver dmz e alınmalımı? 

Gönderildi : 14/01/2009 02:16

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

modem dmz mantığı ile firewall dmz mantığı aynı değildir şöyleki
siz şimdi terminal servera kendi networkünüzde iken \\ipyazip erişim yapabilirsiniz
ping atabilirsiniz ama firewalldan hiç bir koruma sağlayamazsınız
halbuki terminal serverı dmz ye koysanız ve sadece yazılan policyde şu port ile şu pc bağlanabilsin diyebilirsiniz
böylece ağdaki gereksiz bilgisayarların sessionlarını engellemiş olursunuz.
bilmem anlatabildim mi ?
selamlar

Gönderildi : 16/01/2009 01:22

(@ibrahimkalayci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

anladım tşk ederim Savaş bey

Gönderildi : 21/01/2009 02:12

Paylaş: