Forum

Fortinet 60B Uzakma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortinet 60B Uzakmasaüstü Mac Eşleştirmesi

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
458 Görüntüleme
(@MehmetBuyuk)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Fortinet60B var ben dışarıdan farklı bir internet üzerinden uzak masaüstü ile bağlanan pclere mac eşleştirmesi yapılabilirmi ?

Yani her önüne gelen dış internet ip adresini bilen herkezin uzakmasaüstünü görmesini istemiyorum sadece yetki verdigim kişilerin görmesini istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 15/11/2008 20:22

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Merhaba,

Internet ortamında mac adresleri dolaşmaz.  Onun yerine terminal server ın portunu değiştirebilirsiniz. Ayrıca static bir ip den ulaşılmak isteniyorsa rdp policy den source da static ip leri belirtebilirsiniz.

Gönderildi : 15/11/2008 21:51

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Merhaba Murat Bey'in söylediklerine ek olarak
dışarıdan içeri 3389 portu yerine 56234 nolu portu 3389 portuna natlayarak güvenliği arttırabilirsiniz
ek olarak dışarıdan bağlanacak ip lerin adresleri sabit ise bunları policyde belirtebilirsiniz
bunun yanı sıra elinizdeki cihaz fortigate üzerinde ipsec,pptp,ssl vpn özelliği var bence bunları kullanmanız sizin için daha güvenli
selamlar

not: internet ortamında mac adres eşleşmesi yapılamayacak bir uygulamadır.

Gönderildi : 16/11/2008 18:42

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Internet ortamında mac adresleri dolaşmaz.  Onun yerine terminal server ın portunu değiştirebilirsiniz. Ayrıca static bir ip den ulaşılmak isteniyorsa rdp policy den source da static ip leri belirtebilirsiniz.

Hocam Rdp policy fortigate için mi   yoksa windows server ' ın ayarlarından da  static ip tanımlayabilirmiyiz?  

Gönderildi : 03/11/2011 18:19

(@Anonim)
Gönderiler: 0

wan bacağınızdan internal a yazdığınız port yönlendirme kuralında source kısmına dış ip adresleri yazarak, sadece belirlediğiniz statik ip lerin bağlantı yapmasını sağlayabilirsiniz..

F1 TEKNOLOJI

AKIN N. 

Gönderildi : 03/11/2011 19:54

Paylaş: