Forum

Firewall dan bir bi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Firewall dan bir bilgisayarın hangi sitelere girdiğini görmek

11 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
7,107 Görüntüleme
(@canteker)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba,

fortigate 100E firewall üzerinden ağdaki bir bilgisayarın hangi sitelere girdiğini görmek istiyorum. bunun dışında ağdaki tüm bilgisayarların günlük kullanımını görebileceğim otomatik bir liste oluşturabilir miyim ?

Gönderildi : 01/03/2018 18:16

(@guraycobanoglu)
Gönderiler: 135
Estimable Member

merhaba,

fortigate 100E firewall üzerinden ağdaki bir bilgisayarın hangi sitelere girdiğini görmek istiyorum. bunun dışında ağdaki tüm bilgisayarların günlük kullanımını görebileceğim otomatik bir liste oluşturabilir miyim ?

Selamlar Hocam,

Report kısmından source belirterek tek bilgisayar için istediğin raporu günlük-haftalık vb gibi çekebilirsin.

Tüm bilgisayarlar içinde report kısmından custom bir rapor oluşturarak günlük olarak rapor alabilirsin.

Bilgine

Gönderildi : 01/03/2018 18:38

(@canteker)
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba,

Selamlar Hocam,

Report kısmından source belirterek tek bilgisayar için istediğin raporu günlük-haftalık vb gibi çekebilirsin.

Tüm bilgisayarlar içinde report kısmından custom bir rapor oluşturarak günlük olarak rapor alabilirsin.

Bilgine

merhaba,

sanırım daha önceden monitör yapılmamış, 55 kişilik bir şirket son 1 aylık görünümde 126 kayıt görünmektedir. yanlış bakmıyor isem.

Gönderildi : 01/03/2018 18:55

(@guraycobanoglu)
Gönderiler: 135
Estimable Member

merhaba,

Selamlar Hocam,

Bilgine

merhaba,

sanırım daha önceden monitör yapılmamış, 55 kişilik bir şirket son 1 aylık görünümde 126 kayıt görünmektedir. yanlış bakmıyor isem.

Hocam,

Yaptığın adımlar paylaşabilirsen doğrumu değil mi cevap verebilirim. raport kısmında url seçiyorsun değil mi ?

1 ay için 126 kayıt az geldi ama..

Gönderildi : 01/03/2018 19:28

(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member

merhaba,

fortianalyzer varsa oluşturabilirsiniz ayrıca fortigate bu listeleri size mail olarak düzenli olarak atar FortiCloud üzerinden  log setting bölümünden 

Gönderildi : 01/03/2018 23:04

(@AydinOnmez)
Gönderiler: 57
Trusted Member

Selamlar , Fortigate üzerindeki loglar rollover olacağı için istediğinizi yapmak için fortianalyzer gerekiyor, ortamınızda storage var ise VM çözümü daha uygun oluyor, Birde türkiyedeki dispritor firmanın yaptığı bir yazılım var idi ücretsiz idi adını hatırlayamadım.

Birde aşağıdaki linki inceleyebilir misiniz?

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2012/07/08/fortinet-log-viewer.aspx

Gönderildi : 02/03/2018 12:47

(@canteker)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bildirimler için teşekkür ederim. hemen kontrol edeceğim.

Gönderildi : 02/03/2018 13:02

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Selamlar , Fortigate üzerindeki loglar rollover olacağı için istediğinizi yapmak için fortianalyzer gerekiyor, ortamınızda storage var ise VM çözümü daha uygun oluyor, Birde türkiyedeki dispritor firmanın yaptığı bir yazılım var idi ücretsiz idi adını hatırlayamadım.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2012/07/08/fortinet-log-viewer.aspx

fortilogger sanırım ismini hatırlayamadığınız yazılım

https://www.fortilogger.com/

iyi çalışmalar

Gönderildi : 02/03/2018 13:41

(@AydinOnmez)
Gönderiler: 57
Trusted Member

aynen vasvi hocam yaşa

Gönderildi : 03/03/2018 18:16

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Birde türkiyedeki distribütör firmanın yaptığı bir yazılım var idi ücretsiz idi adını hatırlayamadım.

merhaba,

fortilogger bir alternatif, ancak sadece rzk'nın sattığı ürünlerde lisanslanabiliyor diye biliyorum.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/03/2018 01:30

(@abdullahhatay)
Gönderiler: 66
Estimable Member

Birde türkiyedeki distribütör firmanın yaptığı bir yazılım var idi ücretsiz idi adını hatırlayamadım.

merhaba,

fortilogger bir alternatif, ancak sadece rzk'nın sattığı ürünlerde lisanslanabiliyor diye biliyorum.

rzknın sattıgı urunlerde ucretsız bır yıl lısans verıyor hocam, diğer urunlerde lısans satın alıyorsunuz, ben cok memnunum fortiloggerden.

Gönderildi : 07/03/2018 13:21

Paylaş: