Forum

60 D FortiOS v5.2.1...

Bildirimler
Hepsini Temizle

60 D FortiOS v5.2.10 güncelleme sonrası yaşananlar

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
454 Görüntüleme
(@alperenavcu)
Gönderiler: 60
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Fortigate 60 D cihazımızı dün FortiOS v5.2.10, Build 742 veriyonundan v5.6.0, Build 1449 versiyonuna güncellemeye çalışırken güncelleme hatası verdi ve cihaz kapandı birdaha açılmadı. Bu problemin neden meydana geldiği hakkında bilgisi olan arakdaşımız varmı?

Bu güncelleme öncesinde 3 güncelleme daha vardı direk olarak en sonuncuyu güncellediğimden dolayı kaynaklandığını düşünüyorum acaba doğrumu.

Çözüm: Cihazı putty yazılımı ile konsoldan bağlanarak bir önceki versiyona dönerek çözüm sağladım belki arkadaşların işine yarayabilir.

Gönderildi : 27/04/2017 12:50

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhabalar,

Fortigate 60 D cihazımızı dün FortiOS v5.2.10, Build 742 veriyonundan v5.6.0, Build 1449 versiyonuna güncellemeye çalışırken güncelleme hatası verdi ve cihaz kapandı birdaha açılmadı. Bu problemin neden meydana geldiği hakkında bilgisi olan arakdaşımız varmı?

Bu güncelleme öncesinde 3 güncelleme daha vardı direk olarak en sonuncuyu güncellediğimden dolayı kaynaklandığını düşünüyorum acaba doğrumu.

Çözüm: Cihazı putty yazılımı ile konsoldan bağlanarak bir önceki versiyona dönerek çözüm sağladım belki arkadaşların işine yarayabilir.

Merhaba,

Fortigate veya benzeri cihazlarda firmware update etmeden önce Realease notları kontrol etmelisiniz. Bu notların içerisinden hangi sürümden hangi sürüme geçiş yapılır, düzeltilen işlemler, eklenen ve çıkarılan özellikler kayıtlıdır. Bunları dikkate alarak işleminizi yapmanız daha doğru olur.

Çözüm paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Gönderildi : 27/04/2017 19:46

(@alperenavcu)
Gönderiler: 60
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bilgilendirme için teşekkür ederim güzel bir ders oldu 🙂

Gönderildi : 28/04/2017 12:39

Paylaş: