FortiAnalyzer-100C ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

FortiAnalyzer-100C Log Gün Sayısı  

irfan-deveci
(@irfan-deveci)
Üye

Kolay gelsin arkadaşlar FortiAnalyzer-100C cihazimiz var geri Dönük Loglara Bakamıyorum nedense 1Tb hdd var çalışır durumda Herşey normal gözüküyor ama nedense geriye dönük logara bakamıyorum Hard Disk Yüzdesi Hep Aynı Duruyor yüzde 1 de

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 13/05/2016 12:34
Yilmaz BARCIN
(@yilmazbarcin)
Üye

Merhaba,

Analyzer'da sadece yaklaşık 2 GB veri var %1 kullanılıyor. Firewall tarafında log tutmuyor olabilirsiniz. Firewall policy'lerde log açık mı kontrol etmeniz gerekiyor öncelike.

iyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/05/2016 01:51
irfan-deveci
(@irfan-deveci)
Üye

[quote user="Yilmaz BARCIN"]

Merhaba,

Analyzer'da sadece yaklaşık 2 GB veri var %1 kullanılıyor. Firewall tarafında log tutmuyor olabilirsiniz. Firewall policy'lerde log açık mı kontrol etmeniz gerekiyor öncelike.

iyi çalışmalar.

[/quote]

Merhaba Yılmaz Bey

Policy tarafında uyguladığım yöntem bu başka bi ayar varsa da bilmiyorum

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 14/05/2016 13:39
Yilmaz BARCIN
(@yilmazbarcin)
Üye

merhaba,

tüm kurallarınız bu şekilde ise log geliyor olması gerekiyor. Ancak Log tarafında cihaz sadece %1 kullanıldığına göre log gelmiyor demektedir.

Firewall tarafında yine analyzer 'a doğru log'ların gidip gitmediğini kontrol etmeniz gerekiyor. Fw versiyonunuz nedir ? Log Reports altından Log Config 'e girerek buradan Log Settings'teki ayarlarınızı göden geçirmenizi öneririm.

kolay gelsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/05/2016 17:41
tarkankurd
(@tarkankurd)
Üye

Cihazın (fortigate) kotasına baktınızmı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/05/2016 23:59
Murat Kehya
(@MuratKehya)
Üye

Hocam, yapılandırmanızı kontrol edin. Faz cihazınıza loglar düşmüyor büyük ihtimal. Fortigate den de kontrol edin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/05/2016 12:05
irfan-deveci
(@irfan-deveci)
Üye

[quote user="tarkankurd"]

Cihazın (fortigate) kotasına baktınızmı.

[/quote]

Cevaplar için Teşekkür Ederim Sorunu çözdüm FortiAnalyzer kısmında log Device kısmında sağtık edit dediğimde kota kısmını gördüm onu yükseltince sorun  düzelti 

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 16/05/2016 12:28
Paylaş: