Forum

Switch Mode to Inte...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Switch Mode to Interface Mode

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
768 Görüntüleme
(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Kurtköy şubemde Fortigate 110C kullanılmaktadır. Cihaz Switch modundadır. Bu cihazı içindeki ayarları kaybetmeden interface moduna nasıl alabilirim?

İnternet üzerinde yaptığım araştırma sonucu CLI console tarafında

config system global
  set internal-switch-mode interface
end

Komutunu yazıyorum fakat, sistem kullanılıyor uyarısı veriyor, bu arada bunu yaparken hiçbir policy mevcut değil, Tüm policy ler silinmiş durumda olmasına rağmen hata aldım.

Yardımlarınızı rica ederim.

Teşekkürler

İyi Çalışmalar 

Gönderildi : 04/12/2014 19:30

(@fatihyegin)
Gönderiler: 342
Reputable Member

Merhabalar,

Tüm policyler silinmiş durumda ise interfacelerden "internal" bacakda "DHCP Server" seçeneği enable olarak duruyordur büyük olasılıkla, o işareti de kaldırıp tekrar deneyebilirmisiniz ?

Gönderildi : 04/12/2014 19:56

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Fatih Hocam Merhaba;

DHCP dağıtımı Windows Server 2008 R2 tarafından yapılmaktadır. Dolayısıyla DHCP enable değil,

Verdiği hata ise aşağıdadır;

Interface switch is in use
attribute set operator error, -23, discard the setting
Command fail. Return code -23

Teşekkürler 

Gönderildi : 05/12/2014 01:27

(@fatihyegin)
Reputable Member

Merhabalar Erkan hocam,

LAN to WAN policyler silinmiş ve DHCP Server kapalı olduğu halde hata vermesi normal bir durum değil aslında, cihazda herhangi bir yapılandırma yok demiştiniz. Birde cihazı fabrika ayarlarına çekerek aynı işlemleri (Policy silimi ve DHCP server disable'dan sonra komut satırındaki komutları) tekrar deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 05/12/2014 01:50

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam cihaz başındayken fabrika ayarlarına alıp denicem, keşke uzaktan bağlantı kurup deneyebilsem 🙂 şuanda cihaza bağlıyım, tekrar policy leri vs herşeyi sildim denedim ama olmadı, başka bir yolu varmıdır acaba

Gönderildi : 05/12/2014 01:54

(@fatihyegin)
Reputable Member

Başka yolu yok gibi hocam prosedürü bu sadece GUI ile yapılıyormu bilgim yok, ama sadece komut satırı kullanmak isterseniz bunları birde komut satırından yapabiliyorsunuz. O kısımda da yapılan işlem aynı aslında ama böyle bir işlem için console kablonuz ile cihazın başında olmanız en sağlıklısı 🙂

Gönderildi : 05/12/2014 02:27

Paylaş: