Forum

Fortinet 40c Kullan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortinet 40c Kullanıcı ekleme ve Site engelleme

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
528 Görüntüleme
(@TalipMarakli)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar sizlere bir sorum olacak kaç gündür fortigate güvenlik cihazlarının araştırmasını yapıyorum ve site engelleme yada kullanıcı ekleme nasıl olur öğrendim ama benim ürünüm 40c ve bu ürünün arayüzü diğerlerinden çok farklı saatlerce uğraştım ve bir türlü site engellemeyi bulamadım yardım ederseniz bu işin üstesinden gelmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 10/11/2014 12:02

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Aşağıdaki linkte facebook engelleme var örnek olarak,

http://docs-legacy.fortinet.com/cb/html/index.html#page/FOS_Cookbook/UTM/cb_utm_ac_social_media.html

Gönderildi : 10/11/2014 14:52

(@TalipMarakli)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

teşekkürler verdiğiniz sayfanın yardımı ile engelleme ve kullanıcı ekleme konusunu hallettim ama yeni bir sıkıntı ortaya çıktı. Şimdi adsl modem de wireless özelliği var ama fortigate de yok ama fortigate koyduğum engelleri adsl modemin wireless de uyguluyor. Yani adsl modemin wireless ne bağlana kişinin de engellediğim sitelere girmesine izin vermiyor bu durumu düzeltmem yani wireless le bağlanan kişiye bütün siteleri açmam için ne yapmam lazım.

Gönderildi : 12/11/2014 15:19

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

wirless den dağitilan ip bloğunu değiştirin, örneğin 192,168,1,100 den sonraki ip adreslerini dağitin ve fortinet den 1.100 den sonraki ip adreslerini engellemeyin.

kolay gelsin. 

Gönderildi : 13/11/2014 02:37

Paylaş: