Forum

Fortimaile domain e...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortimaile domain erişimi yapamıyorum ?

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@ismail.ozturk)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle herkese merhaba ;

Kısa bir süre öncesine kadar eposta.abcd.gov.tr şeklinde erişim sağlayabiliyordum. 

bu alan adınında barındırdığım siteyi isimtescil.net sunucularından başka bir sunucuya taşıdım ve yeni hosting sağlayıcıdan aldığım

dnsleri nic.tr üzerinden güncelledim. Bu güncellemeden sonra hiç kimse email paneline erişemedi.

Panele sadece Fortimaile tahsis edilen local ip üzerinden erişim sağlanabiliyor.

Acaba problem nedir ?

Teşekkür ederim. 

Gönderildi : 27/10/2014 12:40

(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member

Alan adını taşıdığın yeni sunucuda sizin statik ipniz ile alan adınızın eşleştirilmesi gerekiyor.

intodns.com burdan kontrol edin. name server lar ve ip adresleri nasıl?

Gönderildi : 27/10/2014 14:04

(@ismail.ozturk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sadece alan adı ile dış ip' min eşleştirilmesi yetiyor mu ? Yoksa sub domainlemi eşleştirme yapmalıyız ?

Yeni sunucu tarafına istek yaptım. Gelecek cevabı bekliyorum. 

İlginiz için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 27/10/2014 14:36

(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member

sadece alan adı ile dış ip' min eşleştirilmesi yetiyor mu ? Yoksa sub domainlemi eşleştirme yapmalıyız ?

Yeni sunucu tarafına istek yaptım. Gelecek cevabı bekliyorum. 

İlginiz için teşekkür ederim. 

isim sunucun ve dış ip eşleşmesi lazım. Localdeki dns sunucunda bu kayıt vardır, önceden çalışıyordu diyorsun.

Domain adını taşıdığın yerde isim sunucunun kaydı olması lazım.

İsim sunucun orda yoksa (yeni gectiğin için olmama ihtimali yüksek) yeni oluştururken zaten senin exchange sunucuna eriştiğin ip adresini burda isim sunucu + ip adresi olarak eşleştiriyor ve kayıt oluşturuyorsun.

Gönderildi : 27/10/2014 15:34

(@ismail.ozturk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

cevaplar için teşekkür ederim. Yeni hosting başka bir ipye yönlendirme yapamıyor. 

Nic.tr üzerinde dns değişikliği kısmında dış ipmi yazarak güncelledim ama bir şey değişmedi.  

Gönderildi : 27/10/2014 18:41

(@ismail.ozturk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle  cevaplar için teşekkür ederim. 

kullandığım domain sağlık bakanlığı sunucuları üzerinde kullanıldığı için ve sağlık bakanlığı prosedürleri gereği kendi sunucuları dışında bir ip'ye ns tanımlayamadığı için fortimaili iptal etmek zorunda kaldım.

Hastanelerde çalışan arkadaşlar web sitelerini bakanlık sunucularına taşırsa benim karşılaştığım durum ile karşılaşacaklarını göz önünde bulundurmaları iyi olur.

saygılarımla 

Gönderildi : 19/11/2014 15:10

Paylaş: