Forum

Versiyon geçiş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Versiyon geçişi Hatası

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
465 Görüntüleme
(@hasandeligoz)
Gönderiler: 109
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Fortigate 80c ürünümde kullandığım versiyon v4.0,build0656,130211 (MR3 Patch 12)'dir. "V4.0 MR3 Patch 15" veya "V5.0 MR3 Patch 5" e geçmek istediğimde "Access Denied." hatası alıyorum ve Update edemiyorum. Bunun sebebi ne olabilir, Ayrıca geçmek istediğim sürümler kararlı sürümler midir? önerir misiniz? Fotoğraflar aşağıdadır, Teşekkürler.

Gönderildi : 24/12/2013 12:58

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

cihaz üzerinde yetkili olan kullanıcı ile işlem yapmıyor olabilirmisiniz ??

browser üzerinde fortigate cihazın ip adresine popup ile ilgili engellyicide izin vermemiş olabilirsiniz 

Gönderildi : 24/12/2013 16:52

(@hasandeligoz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Vasvi bey,

admin kullanıcısıyla bağlandım ve chrome ile bağlanıyorum her zaman, internet explorer'e geçtim. popup kapalı zaten ama popup olarak "Downloading firmware from FortiGuard server, please wait." yazıyor sonra kapanıyor, arka sayfada yine "Access Denied" yazıyor. cihazı restart ettim yine aynı. 

update dosyasını internetten ben indirsem ve "Local Hard Disk" yöntemiyle ben yapsam olmaz mı? Eğer olursa frimware dosyasını nerden indirebilirim ve nasıl update edebilirim? 

Düzeltme: bir siteden aldığım bilgiye göre: support.fortinet.com adresine üye oldum ve güncellemeleri oradan indireyim dedim ama hiç güncelleştirme yok dedi.

Gönderildi : 25/12/2013 11:57

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

support.fortinet.com adresinen cihazı register ederken kullandığınız mail adresi ve şifre ile indirebilirsiniz

Gönderildi : 25/12/2013 12:06

(@hasandeligoz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Vasvi bey, Dediğiniz yöntem ile şuan güncellemiş bulunmaktayım.

Gönderildi : 25/12/2013 16:09

Paylaş: