Forum

Fortinet 80c Captiv...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortinet 80c Captive Portal hk.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
410 Görüntüleme
(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member
Konu başlatıcı

Kurumda kullandığımız wifi kullanımını daha güvenli hale getirmek için ne yapabilirim araştırması içindeyim.

Pfsense captive portal kurulumunu yaparken bir çok sorun yaşadım ve forumlardaki çözümlerden faydalanamadım, olmadı.

Tesadüfen Fortinet 80c ninde captive portal yapabildiğini gördüm. Çokta kolay fakat sınırlama meselesinde sadece zaman olarak bir sınırlama koyabiliyorum en azından şimdilik bunu gördüm. Download olarak bir kısıtlama mümkün mü? Guest 1gblık downloaddan sonra internetten düşsün gibi.

Nasıl ayarlayabilirim bunu?

Teşekkürler.

Gönderildi : 03/12/2013 03:13

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

İlgili hatta örnek 1 mb. bandwith koyarsınız, daha sonra bir kural ile web filter uygulayıp, download sitelerine girilmesini engelleye bilirsiniz. Ayrıca Captive Portal' ı firmanıza göre edit edebilirsiniz.

Gönderildi : 03/12/2013 11:41

(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member
Konu başlatıcı

İlgili hatta örnek 1 mb. bandwith koyarsınız, daha sonra bir kural ile web filter uygulayıp, download sitelerine girilmesini engelleye bilirsiniz. Ayrıca Captive Portal' ı firmanıza göre edit edebilirsiniz.

Ufuk hocam teşekkürler.

1mbit limit uyguladığım bir durum. Download sitesi engellemeyi daha önce denemiştim fakat, gelen misafilerden int. kullanımı isteyenler genelde kurumda sunum yapacak kimseler olduğu için downl. siteleri engellemek pek uygun olmuyor,  bizede mi filtre gibisinden sonra patronlar sorun çıkartıyor. Neyse süre olarak izin veririm. Zaten torrentler, p2p, oyun, botnet kapalı ve video izleme hızlarrı max 0.7mbit.

Ayrıca Captive Portal' ı firmanıza göre edit edebilirsiniz.

Nasıl edit edebilirim. K.adı ve şifre vericem, misafirler hatta herkes wifi için kendi k.adı ve şifresini kullanacak, bunun dışında ne yapabilirim?

(Kendi kaydını kendi yapsın, İsim, soyisim, kimlik no,  cep tel girsin şifre cebine gelsin şeklinde uygulayanlar var ama bizim yapımıza uygun değil)

Başka bir soru: Verdiğim k.adı kimlik no olacak. Fortinette k.adı ve ip adresine göre bir log tutturabilir miyiz? Sorun çıktığında hangi kullanıcıdan kaynaklandığını bilmem açısından.

Gönderildi : 03/12/2013 13:10

Paylaş: