Forum

FortiAnnalyzer 100-...

Bildirimler
Hepsini Temizle

FortiAnnalyzer 100-B

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
346 Görüntüleme
(@hasanGOKSU)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar FortiAnnalyzer 100-B Log kayıt cihazımız var ama bayağı eski ve şuan fanları arada duruyor ve cihzada ısınmalar oluyor bu cihazın fanlarınadışarıdan müdahale ettiğimde biraz çalışıyor yine duruyor yani bu cihazın içindeki fanların aynısından temin edebileceğim bir yer varmıdır bildiğiniz şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 13/11/2013 19:27

(@CihanSan)
Gönderiler: 51
Trusted Member

sağlam toz yemiş demekki cihaz. benzer bir olay benimde başıma geldi yakınımdaki bir elektronikçide cihazı açtırıp blower ile temizlettim sonrasında eski fanla aynı amper ve aynı voltaj değerinde yeni bir fan taktırdım sorunum çözüldü hatta extra olarak üste delikler açıp cihazın dışından 12V lik ufak da bir fan taktık ucunada ucuz yollu bir notebook adaptörü bağlayınca sorun kökten çözüldü. ancak fortiyi kolay açabilirlermi bilmiyorum tabi. 

Gönderildi : 13/11/2013 19:46

(@hasanGOKSU)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam cihazı zaten açtık içindeki fanlara bakım yapalım istedik ama temizlenebilecek bir fan gibi görünmüyor bizde gerisin geri toplamak zorunda kaldık

Gönderildi : 14/11/2013 09:22

(@CihanSan)
Gönderiler: 51
Trusted Member

bizim daha önce yaptığımız gibi external bir fan takmak işinizi görmezmi gerçi görüntü olarak biraz kötüydü ama işlevi sağlam tabiki eski fanı mutlaka sökmeniz lazım psu yu yakarsınız daha vahim

yada forti nin Türkiye distribütörü Ankara'da RZK. olmadı bide onlara danışın derim.  

Gönderildi : 14/11/2013 14:38

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Sistem cihazlarını bir noktaya toplayıp burayı serin tutmakta yararlı olacaktır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/11/2013 23:58

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

cihazınızın lisansı varsa garanti kapsamında fan değişir.Lisansınız yoksa 2 yıllık lisans alırsanız yine garanti kapsamına girer.yok ben fan alıcam diyorsanız 🙂 altınzade koşuyolunda fan ithalatçısı bir firmadan aynı fanı 90 usd civarına temin edebilirsiniz.
selamlar

Gönderildi : 16/11/2013 05:47

Paylaş: