Forum

Fortinet 100A donan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortinet 100A donanimhaber

13 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
470 Görüntüleme
(@AbdullahKELBAS)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Fortinet 100A kullanıyoruz. donanimhaber' e giriş yapamıyoruz. Cihazdan ne yapmam gerekiyor, yardımcı olursanız sevinirim.

Fortinet Engelledi demiyor ama sayfa görüntülenemedi diyor... 

Fortinet konusunda giriş seviyesinde bilgi sahibiyim.Açıklamanızı ona göre verirseniz iyi olur...

Gönderildi : 02/05/2013 17:43

(@KayhanALTUN)
Gönderiler: 131
Estimable Member

Web Filter bölümünde "Newsgroups and Message Boards" grubu engelli olabilir ama bu şekilde olsaydı uyarı verridi.

Log kayıtlarından trafiğe bakıp hangi IP engelleniyor incelemek gerekir.

Gönderildi : 02/05/2013 18:31

(@AbdullahKELBAS)
Active Member
Konu başlatıcı

Web Filter bölümünde "Newsgroups and Message Boards" grubu engelli olabilir ama bu şekilde olsaydı uyarı verridi.

Log kayıtlarından trafiğe bakıp hangi IP engelleniyor incelemek gerekir.

Web Filters bölümünde herhangi bir engelleme sözkonusu değil, ayrıca log kayıtlarına da baktığımda donanimhaberle ilgili herhangi bir ip bloklaması da göremedim.Farklı bir sorun var ama nedir, bulamıyorum... 

Gönderildi : 03/05/2013 14:52

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

öncelikle dns sunucunuz ulaşmaya çalıştığınız adres için doğru ip adresi yada adreslerini döndürüyormu onu kontrol edin derim

webilter bolumunde olmayan ama application control kısmındaki bir tanımda bunu engelliyor olabilir 

Gönderildi : 03/05/2013 14:58

(@KayhanALTUN)
Gönderiler: 131
Estimable Member

Loglarda donanimhaber.com domaini veya bu domainin IP adresi şeklinde görülmeyebilir. Büyük ihtimal donanimhaber.com anasayfada bulunan farklı IP kaynaklı reklam, facebook, twitter vb. bileşenlerden dolayı engelleme yapıyordur. Sorunu çözebilmek için tek bir bilgisaayrın loglarına ilgili policy de bulunan kuralların tamamı önce pasif yapılarak sonra teker teker aktif edilerek bulunabilir.

Bu tarz sorunlarda policydeki kuralların (IPS, Web filter, Avnti-virus Scan vb) tamamını kapatırım (policy de en üste alırım). Bu durumda zaten sorun gider (sorun hala devam ediyorsa zaten sorun firewalldan kaynaklanmıyordur büyük ihtimal), daha sonra policy içindeki kurallları teker teker açarak sorunun tekrar meydana gelmesini sağlarım. Sorunun tekrar oluştuğu andaki loglara bakarak sonuca ulaşmaya çalışırım.

Gönderildi : 03/05/2013 20:11

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Raiting Overwrites olarak izin verip deneyin.

Gönderildi : 03/05/2013 20:20

(@AbdullahKELBAS)
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar söylediklerinizi de denedim, hatta policy den tüm siteleri tüm kullanıcılara açtım, nafile...

Ayrıca dns sunucum donanimhaber.com'un ip si olarak 77.92.131.136 olarak veriyor...

Son olarak siteye ping attığımda cevap dahi alamıyorum. 

Gönderildi : 06/05/2013 18:31

(@vasviuysal)
Üye

Arkadaşlar söylediklerinizi de denedim, hatta policy den tüm siteleri tüm kullanıcılara açtım, nafile...

Ayrıca dns sunucum donanimhaber.com'un ip si olarak 77.92.131.136 olarak veriyor...

Son olarak siteye ping attığımda cevap dahi alamıyorum. 

tracert ile ulaşmaya çalıştığınızda firewalldamı takılı kalıyorsunuz 

Gönderildi : 06/05/2013 19:15

(@AbdullahKELBAS)
Active Member
Konu başlatıcı

ping ile ulaşmaya çalışıyorum, ama nerde takılı kaldığımı nasıl anlayabilirim ?

Gönderildi : 06/05/2013 19:38

(@vasviuysal)
Üye

tracert donanimhaber.com

komutu ile 

Gönderildi : 06/05/2013 20:25

(@AbdullahKELBAS)
Active Member
Konu başlatıcı

Sunuç bu...

Gönderildi : 09/05/2013 19:47

(@RamazanBURCAKBAS)
Gönderiler: 117
Estimable Member

Sunuç bu...

1- bilgisayarın ip adresini değiştirmeyi denediniz mi?

2- Firewall harici başka bir bağlantıdan denediniz mi?

Gönderildi : 11/05/2013 02:53

(@AbdullahKELBAS)
Active Member
Konu başlatıcı

İp adreslerini değiştirmedim, işyerindeki hiçbir pc bağlanamıyor donanimhaber'e, farklı bir bağlantı ve aynı bilgisayarlala bağlantı kurulabiliyor.

Gönderildi : 20/05/2013 14:03

Paylaş: