Forum

Fortinet 80c log&am...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortinet 80c log&report hk.

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
437 Görüntüleme
(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member
Konu başlatıcı

Fortinet 80c cihaz kullanıyoruz.
Daha önce log&report\web filter kısmında kayıtları görüyordum fakat artık kayıt tutmuyor.
Policy\ kısmından log allowed traffic kısmı işaretli normal şartlarda kayıt tutması gerekiyor.
Acaba neden kayıt tutmaz? (lisans süresi dolmadı)

Gönderildi : 24/04/2013 00:31

(@burakyilmaz)
Gönderiler: 159
Estimable Member

merhaba log setting kısmında memory veya disk işaretlimi? log gelmemesi lisans ile ilgili değildir. muhtemelen gözden kaçan bir ayar vardır.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 25/04/2013 15:08

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Burak hocam log settings kısmı aşağıdaki gibi. Policy \ policy kısmında log allowed traffic işaretli durumda. 60c makina var. Ayarlar ondada bu şekilde ama onda kayıt tutuyor.

Web Filter en sık kullandığımız profilde bu şekilde.

Gönderildi : 25/04/2013 19:46

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Fw versiyon MR3 Patch 10 yüklüydü gece bunu Patch 8e düşürdüm ve log düşmeye başlamıştı fakat sabah kontrol ettiğimde sayfa noları yazıyor  (1/346 gibi) fakat liste boş. 60. 70. sayfalara bakıyorum yine liste boş. Acaba cihazdamı bişey var? Başka ne yapabilirim?

Gönderildi : 26/04/2013 13:49

(@burakyilmaz)
Estimable Member

diski formatlamayı deneyin bazı durumlarda firmware geçişinden kaynaklı cihaz diski göremeyebilir.aşağıdaki komut ile diski formatlayın ve 

system>>>config>>>advanced kısmında diski editleyip loging değerlerini girin.

# execute formatlogdisk

Gönderildi : 29/04/2013 13:20

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

diski formatlamayı deneyin bazı durumlarda firmware geçişinden kaynaklı cihaz diski göremeyebilir.aşağıdaki komut ile diski formatlayın ve 

system>>>config>>>advanced kısmında diski editleyip loging değerlerini girin.

# execute formatlogdisk

Burak hocam sölediğin gibi formatladım ve şu an MR3 Patch 10 yüklü. Dünden beri kayıt yapıyor. Teşekkür ederim.

Bu logları indirsem ve log imzalama programlarıyla imzalayıp arşivlesem acaba 5651 yasasına göre uygun bi log tutmuş olur muyum?

Gönderildi : 30/04/2013 19:05

(@burakyilmaz)
Estimable Member

Merhaba Gökhan Bey

aşağıdaki linkten gerekli ayarların ne şekilde yapılacağı mevcut

http://www.fortinet.tv/index.php?option=com_content&view=article&id=71:fortianalyzer-loglarin-hashlenmesi-otomatik-olarak-5651&catid=88&Itemid=490

ilaveten ftp server kurup TİB yayınladığı program aracılığıylada imzalama işlemi yapabilirsiniz.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 06/05/2013 15:26

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Burak bey teşekkür ederim. Bu gün fiyat almak için mail atmıştım fakat cevap vermediniz.

Gönderildi : 06/05/2013 20:49

Paylaş: