Forum

Enteresan bir Uzak ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Enteresan bir Uzak Masaüstü sorunu

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
347 Görüntüleme
(@SuleymanSAHIN)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba,

Enteresan olan durum şu;

Şirket dışındayım. Şirket serverına bağlanmak için "Uzak masaüstü bağlantısı" programını açıyorum, IP yazıyorum (62.248.xx.xx) ve problemsiz giriyor.

Şirkete geliyorum. Şirket ağıma bağlıyorum laptopu. Uzak masaüstü bağlantısı açıyorum, aynı IP ile (62.248.xx.xx) bağlan diyorum ve GİRMİYOR.

IP yerine bilgisayarın adını "server" veya internal ip "192.168.2.xx" yazdığımda anında giriyor.

başka laptoplarda da denedim. Sonuç değişmedi. Acaba internal > internal port felan mı açmak lazım nedir olay anlayamadım bir türlü.

Cihaz : (Fortigate 80C) (Virtual IP: 3389/tcp) (Dhcp Server :  ip reservation aktif)

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 01/01/2013 22:06

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4292
Co-Helper

Sanıyorum temel network bilgisin de zayıfsınız.
Bu sorduğunuz çok doğal bir durumdu local den dış ip'niz ile zaten bağlanamazsınız. Yazdığınız gibi Local kayıtlar ile bağlanmalısınız illa ki ben böyle bağlanayım derseniz o makineye host dosyası düzenlemesi yapmak gerekir bu da routing konusu olur zaten.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/01/2013 00:43

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

bağlanabilmen gerek firewallunuzda kural yazmalısınız bence.

biraz önce test ettim firewall devre dışı bıraktım lokalden (dış ip m le nete çıkıyor)  dış ip me remote dektop yaptım .sıkıntı yok.

Gönderildi : 02/01/2013 01:04

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Herkese Merhaba,

Enteresan olan durum şu;

Şirket dışındayım. Şirket serverına bağlanmak için "Uzak masaüstü bağlantısı" programını açıyorum, IP yazıyorum (62.248.xx.xx) ve problemsiz giriyor.

Şirkete geliyorum. Şirket ağıma bağlıyorum laptopu. Uzak masaüstü bağlantısı açıyorum, aynı IP ile (62.248.xx.xx) bağlan diyorum ve GİRMİYOR.

IP yerine bilgisayarın adını "server" veya internal ip "192.168.2.xx" yazdığımda anında giriyor.

başka laptoplarda da denedim. Sonuç değişmedi. Acaba internal > internal port felan mı açmak lazım nedir olay anlayamadım bir türlü.

Cihaz : (Fortigate 80C) (Virtual IP: 3389/tcp) (Dhcp Server :  ip reservation aktif)

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler. 

öncelikle bu işlem aslında spoofinge girdiği için çalıştıramıyorsunuz.normal modemlerde spoof koruma olmadığı için bu dediğiniz çalışır.
şimdi bunu fortigate te nasıl çalıştırıcam diyorsanız aşağıdakileri yapmanız gerekir

policy route yazıcaksınız.
router => policy route = create new
internal
source ip 0.0.0.0/0
wan1
destination ip 192.168.2.x/32 (terminal server ipsi)
olarak ve bu kural policy route da üstte olmalı
selamlar

Gönderildi : 02/01/2013 15:53

Paylaş: