Forum

fortigate 50B erişe...

Bildirimler
Hepsini Temizle

fortigate 50B erişemiyorum

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
635 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Herkese merhabalar;

elimde fortigate 50B modeli var. Yaklaşık 1 senedir hiç sorunsuz bir şekilde kullanıyorum ancak dün kural oluşturmuş olduğum bilgisayardan herhangi birinde web filter uyguladığım siteye girdiğini gördüm. Ara ara böle sorunla karşılaşıyordum ve fortigate yeniden başlatmamla birlikte sorun çözülüyordu. Fakat dün yine aynı şekilde web arayüzden yeniden başlattığımda fortigate hiç bir şekilde ulaşamıyorum. İnternet çıkışı vermiyor. Ping atıyorum görmüyor. Oluşturmuş olduğum kuralları port yönlendirmeleri yedeklemem lazım bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim..

Gönderildi : 30/07/2012 16:17

(@fatihunal)
Gönderiler: 47
Eminent Member

Herkese merhabalar;

elimde fortigate 50B modeli var. Yaklaşık 1 senedir hiç sorunsuz bir şekilde kullanıyorum ancak dün kural oluşturmuş olduğum bilgisayardan herhangi birinde web filter uyguladığım siteye girdiğini gördüm. Ara ara böle sorunla karşılaşıyordum ve fortigate yeniden başlatmamla birlikte sorun çözülüyordu. Fakat dün yine aynı şekilde web arayüzden yeniden başlattığımda fortigate hiç bir şekilde ulaşamıyorum. İnternet çıkışı vermiyor. Ping atıyorum görmüyor. Oluşturmuş olduğum kuralları port yönlendirmeleri yedeklemem lazım bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim..

merhaba

cihaza web arayüzünden bağlanıp yedek alamıyorsanız cihaza consol portundan bağlanıp yedek alabilirsiniz.

consol ile bağlandıktan sonra cihazın arkasında yer alan usb portuna flash bellek taktıktan sonra aşağıdaki komutu uygulayarak yedek alabilirsiniz

execute backup config usb isim.out

iyi akşamlar

Gönderildi : 30/07/2012 23:04

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

consoldan bağlanıp yedek aldım daha sonra execute factoryreset komutuyla resetledim. Consoldan bağlanabiliyorum ancak web arayüzden hala giremiyorum. İp adresimi bilerek otomatik yapıp bağladım ağ geçidimi 192.168.1.99 atadı bu haldeyken bile web arayüzden giremiyorum. Başka ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 31/07/2012 13:53

(@fatihunal)
Gönderiler: 47
Eminent Member

consoldan bağlanıp yedek aldım daha sonra execute factoryreset komutuyla resetledim. Consoldan bağlanabiliyorum ancak web arayüzden hala giremiyorum. İp adresimi bilerek otomatik yapıp bağladım ağ geçidimi 192.168.1.99 atadı bu haldeyken bile web arayüzden giremiyorum. Başka ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum.

cihazda İps imzasıyla ilgili bir sorun oluşmuş sanırım firmware versiyonunuz 4.1 de kalmış..

cihazı consoldan formatlayıp firmware atmanız gerekiyor. internette search ederseniz fortigate tftp firmware atma diyerek ilgili makaleye erişirsiniz.

iyi günler

Gönderildi : 31/07/2012 15:30

Paylaş: