Forum

Fortinet GDSL Hat

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortinet GDSL Hat

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
357 Görüntüleme
(@mehmet.demir52)
Gönderiler: 339
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ustalar Merhaba, Fortinet 110C ile ilgili bir sorum veya sorunum var, sorunum ise Elimde 2 Adet FortiGate 110C Firewall var ve Biri çalışıyor 2 ADSL Hat kurulu ve çalışıyor, sorunum yok,

Yapmak istediğim, 1 Adet FW 110C dahil etmek ve bu gelen FW'a ise GDSL+İnternet Hat Kurulumu yapılması GDSL hattınımda 212.Y.15.X/29 Bloklu bir ip adresimiz var burada 6 adet İp kullanmak istiyoruz ve her bir ip adresimiz içeride mail, http,crm gibi programlar mevcut

Sorum ise  Fw Bacaklarına verilece olan İp adresleri nasıl olmalı

Gönderildi : 27/06/2012 11:53

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

merhaba

önce benzer bir yapıda iplerini söylemelisin
router ipsi vs

gerçek ipni yazma burdan

selamlar

Gönderildi : 02/07/2012 17:25

(@mehmet.demir52)
Gönderiler: 339
Reputable Member
Konu başlatıcı

Savaş hocam, durumum özet ile şu şekilde

Çalışan sistemimde 2.2.2.2/28 GDSL hattım var ve bu hat üzerinde MX kayıt mevcut MX kaydı olan ip İnterface2 bacağımda bağlı mail alışverişi var

INTERFACE3 VDSL HAT MEVCUT çalışıyor 4.4.4.4/32

INTERFACE4'DE ADSL HAT mevcut çalışıyor

Yaptıklarım, GDSL hat üzerinde mail trafiğim çalışıyor, GDSL hat üzerinde RDP,WEB gibi uygulamalar ip bloğu içinden de çalışıyor soırun yok(Mail trafiği GW üzerinden donamımsal akış sağlanıyor)

Yapmak istediğim, HOCAM; burada HTTP trafiğini VDSL hattan, MAIL trafiğini GDSL hattımızdan sağlamak bunu ROUTE yazar iken nasıl yazmalıyım, SSL VPN için GDSL hat üzerinden bir IP Kullanmak istiyorum fakat Bacağa vermiş olduğum İP haricinde SSL VPN yapamıyorum

İlginize teşekkür ederim

Gönderildi : 10/07/2012 12:49

Paylaş: