Forum

110 c domain entegr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

110 c domain entegre ncompiting kısıtlaması

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
405 Görüntüleme
(@ozgurozdemir)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar

110c fortinet cihazımı server 2008 r2 domain entegre calıştırdım kulanıcıları alıyor police leri uyguluyor

benim sorumum sistemimde 45 adet ncompiting var bunlar fiziki sunucuma uzak masa ustü olarak bağlanıror 

tüm hepsinde ip no tek 2.4 oluyor 

benim ncompiting kulanıcıları ile ilğili 3 adet plice var ilk kim bağlanırsa tüm ncompiting cihazları aynı plice alıyoryar

diğer 2 plice kulanılmıyor yardımcı olursanız sevinirim 

Gönderildi : 02/02/2012 13:26

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2010/04/18/remote-desktop-_3101_p-virtualization.aspx

terminal server olarak kullandiginiz makina 2008 r2 ise ip virtualization yapabilirsiniz

yada

http://www.cozumpark.com/blogs/fortigate/archive/2009/04/26/fortigate-v4-active-directory-entegrasyonu.aspx

burdan kullanıcı bazlı kurallar olusturabilirsin fortigate tarafında

kolay gelsin

Gönderildi : 02/02/2012 16:24

(@ozgurozdemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

araçtıma yaparken fortinet üzerine proxy kullanmamız gerekiyor. ne işe yaradını bilmiyorum nasıl kurulacak bir bilgimde yok

bununla ilğili çözümparkta bir makele bulamadım

sanal ip kurdugumda dhcp üzerinden ip alan makina birdaha acıldığında yeni ip alacak yoksa aynı ip alacak

Gönderildi : 02/02/2012 19:45

(@vasviuysal)
Üye

mac adresi ile dhcp tarafindan surekli ayni ip adresi almasini saglayabilirsiniz

yada lease time suresini sınırsız tutarsanız surekli aynı ip adreslerini alacaklardır

Gönderildi : 02/02/2012 20:12

(@ozgurozdemir)
Trusted Member
Konu başlatıcı

araçtıma yaparken fortinet üzerine proxy kullanmamız gerekiyor.

ne işe yaradını bilmiyorum nasıl kurulacak bir bilgimde yok

eger biginiz varsa benime paylaşırmısınız?

Gönderildi : 02/02/2012 23:06

(@vasviuysal)
Üye

fortinet uzerinde proxy kullanma zorunlulugunuz yok ,

utm profile yada antivirus profile gibi secenekleri flow based yerine proxy olarak kullanma gereksinimi oldugundan bahsediyor ise

eger okudugunuz dokumanlar , zaten degistirmediginiz surece default olarak proxy secili geliyorlar

Gönderildi : 03/02/2012 12:40

Paylaş: