Forum

Agent Mail.ru

Bildirimler
Hepsini Temizle

Agent Mail.ru

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
540 Görüntüleme
(@SerdarMELEK)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar Kazakistanda bir saglik firmasinda Bilgi Sistemleri yoneticiligi yapiyorum

Burada agent.mail.ru adinda bi chat programi var messenger gibi bunu engellemek istiyorum. Guvenlik duvarim FortiGate 110C yardimci olurmusunuz? 

Gönderildi : 21/01/2012 09:29

(@erdalsertkaya)
Gönderiler: 60
Trusted Member

Merhaba!

1- UTM'nin altındaki Aplication Control'un altındaki Black/White List'in altındaki profillerden kullandığını örneğin "MSN_FACEBOOK_iZiNLi" profilinin sağındaki Edit ile seçiyorsun. Açılan pencereden Create New tıklıyorsun. Category =im, Aplication=Mail.Ru.Agent, Action=Block seçip New Aplication Entry Penceresini Ok'e tıklayarak kapatıyorsun.Sonra profil penceresini de Ok'e tıklayarak kapatıyorsun.

2- Firmware Version v4.0,build0217,110616 (MR1 Patch 10)(Yeşil zemin üzerine beyaz yazılı arayüz ise) ise;

Firewall tıklıyorsun. Protection Profil'e tıklıyorsun.Policy için kullandığın profili seçiyorsun. Aplication Control sekmesini açıyorsun.Seçeneklerin başına tik işareti koydukdan sonra örneğin Application Black/White List =MSN_FACEBOOK_iZiNLi gibi seçip Ok.'e tıklıyorsun.

3 - Polisy'de internete çıkan hangi grubun etkilenmesini istiyorsan bu gruba bu Protektion Profil'i uyguluyorsun.

4- 2.maddedeki versiyon değil de daha yeni versiyon ise;

Policy'den UTM seçilecek. Aplication Control Seçilerek.  MSN_FACEBOOK_iZiNLi seçilecek.

Hepsi bukadar.

Gönderildi : 21/01/2012 19:30

(@SerdarMELEK)
Active Member
Konu başlatıcı

Erdal Bey ilgini icin tsk ederim ancak benim cihaz 110C yazinizdaki bazi bolumler yok.

Gönderildi : 23/01/2012 08:07

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

cihazınızla birlikte firmware nedir onuda belirtirmisiniz ?

Gönderildi : 23/01/2012 13:09

(@SerdarMELEK)
Active Member
Konu başlatıcı

Firmware Version v4.0,build0328,110718 (MR2 Patch 8)   

Gönderildi : 24/01/2012 08:29

(@erdalsertkaya)
Gönderiler: 60
Trusted Member

Firmware Version v4.0,build0328,110718 (MR2 Patch 8)   

Bende de Fortigate 110C var. Arayüz olarak Firmware Version v4.0,build0217,110616 (MR1 Patch 10) kullanılıyor. Cihazlara farklı firmware yüklenebilir. Sende yüklü olan  v4.0,build0328,110718 (MR2 Patch 8)   versiyonu ise bende FortiWifi60B ürününde var. Uygulaması ise aşağıdadır.

1- UTM'nin altındaki Application Control'un altındaki Application Control List'in altındaki Black/White List'in altındaki profillerden kullandığını örneğin "MSN_FACEBOOK_iZiNLi" profilini seçip Edit 'e tıklıyoruz veya profilin üzerinde çift tıklıyoruz. Profil yoksa Creative New diyerek yeni oluşturuyoruz. Açılan pencereden Create New tıklıyorsun. Category =im, Application=Mail.Ru.Agent, Action=Block seçip New Aplication Entry Penceresini Ok'e tıklayarak kapatıyorsun.Sonra profil penceresini de Ok'e tıklayarak kapatıyorsun.

2- Firmware Version v4.0,build0328,110718 (MR2 Patch 8)ise;

Firewall tıklıyorsun. Policy'ye sonra tekrar Policy'ye tıklıyorsun. İnternete çıkan hangi Policy'nin etkilenmesini istiyorsan seçip Edit 'e tıklıyoruz veya profilin üzerinde çift tıklıyoruz. UTM seçili olacak. Enable Application Control seçili olacak. Karşısındaki pencerecen 1 numaralı maddede oluşturduğun Application Control List'ini buradan seçiyorsun. Örneğin "MSN_FACEBOOK_iZiNLi" gibi. Sonra profil penceresini de Ok'e tıklayarak kapatıyorsun.

Hepsi bukadar.

Gönderildi : 25/01/2012 04:28

(@SerdarMELEK)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam uyguladim muhtemelen biryerde hata yapiyorum. Yine login alabiliyorlar agent. programi ile.

Gönderildi : 25/01/2012 09:55

Paylaş: