Forum

The cmdb add entry ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

The cmdb add entry failed. hatası

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
890 Görüntüleme
(@RizaKaya)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Fortigate 80 C kullanıyorum. Banned word kısmında kelime eklediğimde "The cmdb add entry failed" hatısı alıyorum ve ekleme başarısız oluyor. Aceba bu sorunun çözümü nedir?

Teşşekkürler.

Gönderildi : 24/08/2011 13:39

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

http://www.howtodo.co.il/?p=168

yukarıdaki linkte çözüm için açıklamalar yer almaktadır.

Gönderildi : 24/08/2011 23:34

(@TuncayBAS)
Gönderiler: 139
Estimable Member

linkte anlatılmış ama esas olay firmware versiyonuyla ilgili. Cihaz üzerinde şuan hangi firmware çalışıyor.

Genellikle 4.2 versiyonunda kafamıza göre adlandırdığımız obje isimleri içerisinde boşluk karakteri, türkçe karakterler var ise ve biz firmwarei 4.3 e yükselttik isek bu hatalar sıkça karşımıza çıkar.

Çözüm CLI ekranında adres, grup isimlerindeki bu karmaşıklığı gidermektir. Özellikle adres ve grup isimleri verirken boşluk, tuhaf karakterler ve türkçe karakterlerden uzak durmak gerekiyor. Çünkü bu karakterler cihazın konfig dosyasında arızalara neden oluyor.

Gönderildi : 06/09/2011 21:43

(@RizaKaya)
Active Member
Konu başlatıcı

Firmware versiyonu v4.0,build0458,110627 (MR3 Patch 1)

Gönderildi : 11/04/2012 19:04

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Tuncay Beyin yazdıklarını uygulamanızı öneririm,bunun yanı sıra V4 MR3 Patch6 ya geçmenizide öneririm.

bu sorunun kaynağı isimlerde Türkçe karakter . boşluk tire kullanmaktır.bu kayıtların hepsini _ (alt tire) yapmalısınız tr karakter kullanmayınız 

iyi çalışmalar

Gönderildi : 12/04/2012 15:19

(@muratot)
Gönderiler: 6
Active Member

The cmdb add entry failed hatasında cihazı açıp kapatın sıkıntı çözülüyor.

Gönderildi : 30/07/2012 11:25

(@RizaKaya)
Active Member
Konu başlatıcı

En son versiyonu update ettim ve Email Filter kısmında klavuzda belirtilen sekli ile yasaklı sitelerin adreslerini giridm düzeldi.

Teşekkürler.

Gönderildi : 09/08/2012 18:59

(@kaanselek)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Merhabalar biliyorum konu eski fakat şöyle bir güncelleme yapayım;

Şuan çalışma yaptığım cihaz da FGT80C ve policyde yeni bir kural eklemek istediğim zaman aynı hata ile karşılaştım. Buradaki CMDB "Conserve Mode" anlamına gelmektedir ve Murat beyin de dediği gibi "kapatıp açın düzeliyor." tarzındaki olayda düzelmesinin sebebi de cihazı reboot ettiğimizde cashlerin silinmesi ve cihazın Conserve Modedan çıkmasıdır. Yani bu uyarı tamamen cihazın kendini Conserve Moda almasından kaynaklanmaktadır. Umarım faydalı olmuştur..

Gönderildi : 26/01/2017 14:44

Paylaş: