Forum

Fortigate 80C wan2 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 80C wan2 uydunet yapılandırması

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,479 Görüntüleme
(@ServetKORKUTAN)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Öncelikle buraya yazmadan önce baya bir araştırdım bulduğum çözümleri denedim fakat başarılı olamadım. sorunum şöyle.

Var olan bir fortigate 80C firewallumuzda Wan1 portumuza 1 adsl hat bağlı ve bu firewall da gateway olarak yapılandırılmış durumda. Yeni almış olduğumuz Uydunet bağlantısını Wan2 portuna taktım DHCP olarak static ip yi aldı interface kısmında bu ip yi aldığını görüyorum. forumlardan aldığım wan2 yapılandırması ile ilgili bilgiler doğrultusunda route kısmında static route ve policy route tanımlamalarını yaptım. fakat uydu net ip sine internet üzerinden ping attığımda bu ping ne yazıkki cevap alamıyorum. acaba nerede yanlışlık yapmış olabilirim? Bu konuda acil yardımlarınızı bekliyorum . Teşekkürler

Gönderildi : 09/06/2011 19:43

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

fortigate uzerindeki interface ayarlarinda bu interface için ping secili durumdamı acaba

administrative access kısmındaki https secili ping'de secili olmalı dışardan ping atabilmeniz için 

Gönderildi : 09/06/2011 19:49

(@ServetKORKUTAN)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

evet. o ayarların hepsini yaptım

Gönderildi : 09/06/2011 20:30

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Vasvi bey yanlış izah etmiş,administrativ acces kısmı , cihazımıza dışarıdan erişim olmasını istediklerimizdir.administrativ acces te ping seçerseniz cihazınıza internetten ping atılabilir.aşağıdaki uygulama fail over veya load blance için geçerlidir.uydunet size ipmi verdi ? dhcp ilemi olucak bu iş ?
ip verdiyse manuel kısmına ip ve mask girilecek router statick altına bu interface (wan2) için kayıt açıcaksınız.sonrası router policy route ve firewall policy ile tamamlamalısınız.

Gönderildi : 10/06/2011 21:19

(@savasdemir)
Illustrious Member

Merhabalar,

Öncelikle buraya yazmadan önce baya bir araştırdım bulduğum çözümleri denedim fakat başarılı olamadım. sorunum şöyle.

Var olan bir fortigate 80C firewallumuzda Wan1 portumuza 1 adsl hat bağlı ve bu firewall da gateway olarak yapılandırılmış durumda. Yeni almış olduğumuz Uydunet bağlantısını Wan2 portuna taktım DHCP olarak static ip yi aldı interface kısmında bu ip yi aldığını görüyorum. forumlardan aldığım wan2 yapılandırması ile ilgili bilgiler doğrultusunda route kısmında static route ve policy route tanımlamalarını yaptım. fakat uydu net ip sine internet üzerinden ping attığımda bu ping ne yazıkki cevap alamıyorum. acaba nerede yanlışlık yapmış olabilirim? Bu konuda acil yardımlarınızı bekliyorum . Teşekkürler

lütfen bu makaleyi okuyunuz sorularınızın cevabı yeralmaktadır.

http://www.cozumpark.com/blogs/fortigate/archive/2008/03/30/utm-teknolojisi-ve-fortigate-firewall-kurulumu.aspx

Gönderildi : 10/06/2011 21:20

(@savasdemir)
Illustrious Member

Merhabalar,

lütfen bu makaleyi okuyunuz sorularınızın cevabı yeralmaktadır.

http://www.cozumpark.com/blogs/fortigate/archive/2008/03/30/utm-teknolojisi-ve-fortigate-firewall-kurulumu.aspx

Gönderildi : 10/06/2011 21:21

Paylaş: