Forum

Alan Adı Lokalde &#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Alan Adı Lokalde Çalışmıyor!

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@CaglarAkdeniz)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Fortigate kullanan bütün üyelere günaydın.

Serverımızda alan adı tanımlı. Normalde şirket dışından alan adını yazdığımızda herkes girebiliyor. Lokalden alan adını yazdığımızda sayfa görüntülenemiyor. Fakat IP 'sini yazdığımızda girebiliyor. bu sorun Fortigate'den mi kaynaklanıyor, yoksa server üzerinde bir tanımla mı yapmamız gerekiyor? konuyla ilgili acil cevaplarınızı bekliyorum. teşekkürler.

Gönderildi : 18/02/2011 12:08

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

active directory domain adı ile gitmek istediğniz sitenin domain adı aynı sanırım DNS' te gitmek istediğiniz site için domain altına www A kaydı açıp IP yi yazarsanız sorun çözülecektir.

Gönderildi : 18/02/2011 12:33

(@CaglarAkdeniz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim fakat yine olmadı. sizin mail adresinize mail attım. özel bilgiler içerdiği için burada yayınlamak istemedim. sorunum çözülürse burada farklı bir şekilde yayınlayacağım. ileriye dönük diğer arkadaşlara yardımcı olsun diye... Teşekkürler.

Gönderildi : 18/02/2011 13:08

(@CaglarAkdeniz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bora Bey' e teşekkür ederim. şu anda lokalden de çalışmaktadır.  ilk dns ayarları aşağıdaki gibiydi. www için olan cname gandalf.alanadi.net olarak oluşturmuşum. [ Backup adlı olan ana server, Dns'in çalıştığı server. 10.0.0.91 ise alan adının çalışıtığı, IIS'in yüklü olduğu makinedir.]

İlk Dns Ayarları

ikinci Dns ayarlarında Bora Bey'in çözümü şu şekildedir: www için olan cname gandalf.alanadi.net i silerek, www A kaydı oluşturdum. 10.0.0.91

Son Dns Ayarı

ve son olarak da başlat/çalıştır ipconfig /flushdns dediğimizde sorunumuz çözülmüş oldu. Çok teşekkürler Bora Bey.

Gönderildi : 18/02/2011 14:58

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

rica ederim geçmiş olsun

Gönderildi : 18/02/2011 14:59

Paylaş: