Forum

Fortigate 80CM Down...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 80CM Download Problemi.

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
431 Görüntüleme
(@sertacsirma)
Gönderiler: 180
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hiçbir protection profile'a uğramadan dışarı çıkmama rağmen. Herhangi bir download manager ile (jdownloader IDM vs.) birden fazla sayıda dosya indirmeye çalıştığım zaman wan erişimim (tüm sistem ile birlikte) bir süre için durmaktadır. Fakat örneğin IDM ile tek bir dosya indirdiğimde bu problemi yaşamadığımı test ettim. Problem başgösterdikten sonra bir süre beklediğimde ya da fortigate'i reboot ettiğimde herşey normalde dönmekte. Fortigate'i aldığım firma ile birlikte pek çok şey denedik ama başarıya ulaşamadık bir türlü.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 03/02/2011 15:56

(@KemalAKBALIK)
Gönderiler: 223
Estimable Member

Fortigate kurulu olan sistemde kullanıcı sayısı kaç acaba ?
Firmware update yapıp denedinizmi ?
Birde download yaparken cihazda cpu memory ne durumda ona bakarmısınız ?

Gönderildi : 04/02/2011 11:42

(@sertacsirma)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yaklaşık 30 kullanıcımız var. Cihazın bu kadar kullanıcıyı kaldırabilmesi gerekir ki zaten bu 30 kullanıcının 29'u ağı yoracak hiçbir aktivite yapamaz durumda kısıtlılar. Birtek ben unrestricted olarak dışarı çıkıyorum. Cihazın cpu ve ram durumları download yaptığım sırada normal olarak seyrediyor gözlemlediğime göre. CPU %4 seviyelerinde (bir ara %14'ü gördüm) memory ise %51 sabit.

Cihazın firmware'i FG80CM-4.00-FW-build194-100121.

Gönderildi : 04/02/2011 13:47

(@KemalAKBALIK)
Gönderiler: 223
Estimable Member

firmware update yaparak deneyebilirmisiniz 4.0 MR1 Patch6

Gönderildi : 05/02/2011 13:26

(@sertacsirma)
Reputable Member
Konu başlatıcı

MR1 Patch 6'yı yükledim ama maalesef sonuç hala aynı. MR2 çıkmış gördüm listede, yarın onu da yüklerim olmazsa ama ben sorunun fw kaynaklı olmadığını düşünmeye başladım hw kaynaklı olabileceği aklıma geliyor artık. Firmadan başka bir cihaz isteyip onunla deneyince anlayabileceğiz ancak herhalde.

Çok enteresan bir sorun gerçekten ve çok rahatsız edici. Sorun cihazı reboot edince düzelmese ağdaki diğer bileşenlerden şüpheleneceğim ama...

Gönderildi : 08/02/2011 01:01

(@umittas)
Gönderiler: 31
Trusted Member

Bend Fortigate 80CM var ve olur olmaz zamanlarda butun erisim gruplarimi cozuyor, herkes internete cikmaya basliyor, sonra gidip 4-5 kullaniciyi gruplardan cikarip tekrar ekliyorum ya da daha once aldigim bir yedege geri donuyorum tum sistem duzeliyor. cok sacma... tutarli bir tepki vermiyor,

Gönderildi : 24/03/2012 18:09

(@sertacsirma)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Benim başıma hiç böyle birşey gelmedi. Profiller şu anda düzenli bir şekilde çalışıyorlar. Download meselesini de o tarihten bu yana denememiştim. Ama önümüzdeki hafta bir deneyeyim bakalım ne olmuş.

Gönderildi : 25/03/2012 11:32

(@burakyilmaz)
Gönderiler: 159
Estimable Member

açıkcası cihaza bağlanıp ayarları kontrol etmek gerekiyor dilerseniz mr2 ph11 e yükseltin birde öyle deneyin.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 29/03/2012 14:31

Paylaş: