Forum

Fortigate IPSEC VPN...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate IPSEC VPN Load Balancing Problemi

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
490 Görüntüleme
(@ZaferCAZOGLU)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese kolay gelsin;

Mevcut forumda IPSEC VPN ile ilgili tüm makaleleri inceledim ama sorunuma çözüm bulamadım.Hali hazırdaki yapımda 3 nokta arasında,1 merkez 2 şube olmak üzere IPSEC VPN kullanıyorum.Şubelerimde tek adsl var iken merkezde 2 adsl hattı kullanıyorum.Merkezdeki 1.adsl(wan1) üzerinden local networküm internete çıkıyor.2.adsl(wan2) üzerinden ise sadece Vpn trafiğini kullanıyorum.Şubelerde merkeze ulaşırken sıkıntım yok ama bir türlü merkezden şubelere trafiği 2.adsl hattına yönlendiremiyorum.Taki Policy Route ları iptal edene dek.Olması gereken PolicyRoute oluşturduğumda ise ping bulutta kayboluyor.

Sorunum öncelikle şu noktada olabilirmi;2 wan hattımında gateway i aynı.

Ön bilgi :Phase lerde wan2 tanımlı,2 adsl hattım için Static Route tanımlamalarımı yapıp load balancing gerçekleşti,İlk IPSEC Vpn yapılandırmamda Vpn i kurduğumda local de internet kesilmesi problemi yaşamıştım sonrasında bir gece sabahlayınca rotinglerle çözdüm.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 31/01/2011 02:30

(@KemalAKBALIK)
Gönderiler: 223
Estimable Member

merhabalar

interface modda yaparsanız eğer policy route larla uğraşmanıza gerek yok zaten kendisine sanal interface oluşturuyor.

selamlar 

Gönderildi : 31/01/2011 12:09

(@ZaferCAZOGLU)
Active Member
Konu başlatıcı

Cihaz interface moddadır ve vpn ler sanallaştırılmışltır.

Interface Mode

Gönderildi : 31/01/2011 14:34

(@KemalAKBALIK)
Estimable Member

bu işleme bağlanıp bakmak lazım  o zaman yada cihazı aldığınız yer ile iletişime geçiniz

Gönderildi : 31/01/2011 15:36

(@ZaferCAZOGLU)
Active Member
Konu başlatıcı

Destek konusunda bazı sıkıntılar yaşadığım için genelde support dan ticket açarak çözmeye çalışıyorum.

Erişim bilgilerini sizinle nasıl paylaşabilirim?

Teşekkürler...

Gönderildi : 31/01/2011 19:00

(@KemalAKBALIK)
Estimable Member

özelden mesaj atabilirsiniz

Gönderildi : 01/02/2011 23:06

(@ZaferCAZOGLU)
Active Member
Konu başlatıcı

yardımlarınız için teşekkür ederim.ben yine en iyisi ticket açarak çözmeye çalışayım problemimi.

Gönderildi : 04/02/2011 19:07

(@KemalAKBALIK)
Estimable Member

tamam kolay gelsin

Gönderildi : 05/02/2011 13:27

Paylaş: