Forum

Fortigate IE Defaul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate IE Default Web Page

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
380 Görüntüleme
(@HuseyinALKAN)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Fortigat üzerinde şöyle bir şey yapmak istiyorum.

bir makine üzerinden firefox ve ie de ilk açılan herhangi bir sitede benim belirlediğim sayfa çıksın istiyorum.

bunu nasıl yapabilirim cihaz üzerinden ?

Gönderildi : 29/09/2010 12:47

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhaba,

Fortigat üzerinde şöyle bir şey yapmak istiyorum.

bir makine üzerinden firefox ve ie de ilk açılan herhangi bir sitede benim belirlediğim sayfa çıksın istiyorum.

bunu nasıl yapabilirim cihaz üzerinden ?

istediginiz sey captive portal sanırım ama fortigate ile bunun mumkun oldugunu sanmıyorum

tabii cihaza daha hakim olan arkadaslar mutlaka daha açıklayıcı bilgiler vereceklerdir

Gönderildi : 29/09/2010 14:59

(@HuseyinALKAN)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

aslında çok fazla bir şey istemiyorum.

domain pc lerinde olduğu gibi browser ilk açıldığında girilen bir web adresinde istediğim sayfayı getiricek. sonrasında istediği sayfaya gidebilicek.

havaalanlarında falan oluyor genelde. ziyaretçi interneti kullanacağı zaman browser ı açıp siteye bağlanmak isteediğinde çat diye reklam sayfası çıkıyor. sonrasında istediği siteye bağlansın önemli değil.

Gönderildi : 29/09/2010 16:52

(@TuncayBAS)
Gönderiler: 139
Estimable Member

Malesef istediğiniz şey yok fortinette. Diğer firewall cihazlarında da olduğunu sanmıyorum. Ama user authentication ı açıp, Disclamer bölümünü aktif ettiğinde öncelikle kullanıcıyı uyaran bir sayfa geliyor. Kabul ediyorum butonuna tıkladığında şifre soran bir ekran gelir.

Ama sizin istediğiniz tamamen farklı bir uygulama.

Gönderildi : 29/09/2010 17:06

Paylaş: