Forum

fortinet 60b policy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

fortinet 60b policy sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
344 Görüntüleme
(@DemirkanDEMIRCI)
Gönderiler: 75
Trusted Member
Konu başlatıcı

firmware 3.0 dan 4.0 a yükselttim. cihazdaki tüm ayarlari bozmadan firmware güncelledi. butun policy ayarlarim da gelmis. web filter da yaptigim ayarlarda duzgun olarak gelmis. fakat client makineler buna ragmen internete cikabiliyor. bir yeri gozden kaciriyor olmaliyim. firmware guncellemesinden sonra hangi ayarlari yapmaliyim ? simdiden tesekkurler 

Gönderildi : 01/09/2010 12:08

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

firmware 3.0 dan 4.0 a yükselttim. cihazdaki tüm ayarlari bozmadan firmware güncelledi. butun policy ayarlarim da gelmis. web filter da yaptigim ayarlarda duzgun olarak gelmis. fakat client makineler buna ragmen internete cikabiliyor. bir yeri gozden kaciriyor olmaliyim. firmware guncellemesinden sonra hangi ayarlari yapmaliyim ? simdiden tesekkurler 

kurallardan protection profile 'i kaldirinca sorun devam ediyormu 

etmiyor ise protection proifile icerisinde arayabilirsiniz sorunu 

fortigae 80c bir cihazda sabah basıma gelen bir sorunu ornek vereyim bu arada ip araligini 192.168.0.10/192.168.1.50eklinde girdigimde alet 

bu subnet yanlis diye hata vermiyor ama bu araliktakileri interenete cikarmiyordu 

dah sonradan tesadufen ip araliginda / degil - kullanılması gerektigini farkettim 

buna benzer ufacık gozden kacan bir nokta olabiliyor 

Gönderildi : 01/09/2010 18:43

Paylaş: