Forum

2 Adet Fortigate il...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2 Adet Fortigate ile failover yada migration

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
800 Görüntüleme
(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member
Konu başlatıcı

Donanımsal olarak sorunlar için 2 adet aynı model fortigate firewall cihazını sürekli birbiri ile senkronize olmasını sağlayabileceğimiz bir sistem yada ürün mevcut mudur? ara ara cihazın birinden diğerine konfigurasyon aktarımı gibi en azından. Elle manuel yapmak mümkün tabi ama otomatik yaptırabilir miyiz diye düşündüm.

Gönderildi : 16/10/2020 21:46

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Gönderen: @aytacarslan

Donanımsal olarak sorunlar için 2 adet aynı model fortigate firewall cihazını sürekli birbiri ile senkronize olmasını sağlayabileceğimiz bir sistem yada ürün mevcut mudur? ara ara cihazın birinden diğerine konfigurasyon aktarımı gibi en azından. Elle manuel yapmak mümkün tabi ama otomatik yaptırabilir miyiz diye düşündüm.

Selamlar @aytacarslan

2  adet Fortigate ile A-A veya A-P  olarak High availability bir mimari kurmanız mümkün. Herhangi bir 3rd party ürün vb ihtiyacınız  yok sadece 2 adet cihazında  lisanlarının  devam etmesi ve  aynı versiyonda  olma  gibi kıstaslar  mevcut aşağıya link  bıraktım genel mimari hakkında.

https://docs.fortinet.com/document/fortigate/6.0.0/cookbook/661074/high-availability-with-two-fortigates

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 16/10/2020 21:51

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member
Konu başlatıcı

@cumhuraltan Teşekkür ederim inceliyorum hemen.

Gönderildi : 16/10/2020 21:55

Paylaş: