Forum

fortinet 10c ve air...

Bildirimler
Hepsini Temizle

fortinet 10c ve airties mesh

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@harunavci)
Gönderiler: 54
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

benim ilk  öncelikle bir sorum olacak

Fortinet 110 c firewallımız var ,airties war140 wireless 4portlu adsl modemimiz airties ap302 ve  buna bağlı dsl hattı aktif olarak şimdi airties war140 modemi birdge moduna alıp dhcp servisini devre dışı bırakıyorum ve war140 dan firewall a 2 adet cat5 kablo ile bağlanıyor . adsl modem yukarı katta  ben   ben airtiws war140 a kablosun bağlanıyorum int çıkış yapabiliyorum  fakat ap302 ile war 140 arasında mesh kuramıyorum amacım bir alt katta olan ap302 ap ye de bu ağa katmak int paylaştırmak

ikisinide wep şifreleme ve aynı şifreyi verdim aynı kanala adlım  ikisini birbirine tanıttım fakat ap302 bağlanıyorum ip adresi almıyor 

dhcp işlemini fortinet yürütüyor ap302 ninnde dhcp si kapalı  war140 ında ap302 nin ağ geçidine war140 ın ip adresini verdim ama yine olmadı 

amacım ap302de'de internetin  olmasını istiyorum. illaki mesh olması önemli değil sadece şifre ile girilebilsin yeter

bana yardımcı olursanız sevinirim

Gönderildi : 13/08/2010 18:46

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

110c nin bir portuna ap leri bağlayınız
user local altına kullanıcı açınız username ve şifre için
bunları user grup altında ekleyiniz
firewall policy yazarken ap portundan wana identity based policy oluşturucaksınız ve grup olarak seçtiğiniz grubu seçeceksiniz.
selamlar

Gönderildi : 25/08/2010 11:46

Paylaş: