Forum

Fortimail 100 Tavsi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortimail 100 Tavsiyesi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
579 Görüntüleme
(@TahsinBekirYaktu)
Gönderiler: 65
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirket bünyemizde kendi Mail Serverımızı barındırmak istiyorum. Fortimail 100 ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek düzeyde olduğunu sanıyorum. Toplamda 15 kullanıcı hesabım ve Mail trafiğim de normal düzeyde olacak.

Mail Server ve diğer iki Windows Serverım için güvenlik önlemi olarak elimde bulunan Zyxel USG-100 kullanmayı planlıyorum.

İnternet bağlantım biraz düşündürüyor.Zyxel P-661HW modem üzerinden ADSL 8Mbps kullanıyorum. Santralim 16Mbps VDSL2 yi destekliyor yalnız upload hızı max 1Mbps olacağından paket değiştirmeyi pek düşünmüyorum.

Bu sistem ve Fortimail 100 için sizden olur ve öneri bekliyorum

Şimdiden teşekkür ederim.
İyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 08/03/2010 15:29

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

merhaba;
öncelikle adsl ipnizin black listlerde olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz
spf kaydı ve reverse dns kaydınızı mutlaka mail hostinge başlamadan düzgün olup olmadığını kontrol ediniz.
bir çok kurumda fortimaili devreye aldık ve bu sorunlar dışında bir sıkıntı yaşamadık.
şayet bu tarz sıkıntılarla uğraşmak istemiyorsanız kontrolleri atlamayınız.
peki mail serverı aldınız içeri ve ileride sıkıntı yaşamaya başladınız bu sorunu nasıl çözeceksiniz ?
bunun için bir hosting firmasında fortimaili mail server olarak barındırabilirsiniz.
özellik itibari ile 200 posta kutusunu domain başına destekler
50 domain desteğinin olduğunu düşünerek ileride mail hostingi yapmak istediğinizde uyumluluğu iş yükünüzü azaltacaktır.
sanırım ürünü incelediniz,antispam,antivirus,session tabanlı güvenlik,karantina yönetimi,arşivleme,raporlama gibi hizmetleride cihazla birlikte kullanabilirsiniz.
danışmak istediğiniz bir şey olursa bu pos üzerinden devam edebilirsiniz
selamlar

Gönderildi : 09/03/2010 01:55

Paylaş: