Forum

Fortigate 110c Enge...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 110c Engellenen Sayfaların Özelleştirilmesi ?

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
820 Görüntüleme
(@M.OzanBaysal)
Gönderiler: 30
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Fortigate 110c kullanıyorum. Örneğin www.google.com engelliyorum ve kullanıcı girmeye çalıştığında aşağıda ki hata sayfasıyla karşılaşıyor.

Bu hata sayfasını ISA'daki gibi özelleştirmek mümkün müdür ?

Teşekkürler

Gönderildi : 02/01/2010 14:16

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Merhaba 

hata mesajlarının bulundugu dizindeki html sayfalarını editlemeden kendine göre bir html sayfası yaparak bu dizine atarsan ve ismini 972.html yaparsan(tabiki gerçek 972.html 'ide farklı bir isim yapmalısın) hata sayfalarını orjinallerini bozmadan değiştirmş olursun. 

Gönderildi : 03/01/2010 21:53

(@M.OzanBaysal)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

hata mesajlarının bulundugu dizindeki html sayfalarını editlemeden kendine göre bir html sayfası yaparak bu dizine atarsan ve ismini 972.html yaparsan(tabiki gerçek 972.html 'ide farklı bir isim yapmalısın) hata sayfalarını orjinallerini bozmadan değiştirmş olursun. 

iyi de bu ISA server'da olan birşey fortigate'te .html gibi bir durum yok bütün herşeyi cihazın içerisinde... Keşke öyle olsa şimdiye editlemiştim 🙂

Gönderildi : 03/01/2010 23:54

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Fortigate kullanmak daha nasip olmadı:)))

peki bu kuralları yazarken yasak kurallarında şuraya yönlendir diye bi kısım yokmu.?

Gönderildi : 04/01/2010 02:02

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

merhaba

frontpage kullanıyorsanız yapmanız gerekenler
fortigate te system config replemamecent mesage = fortiguard kısmından url block mesajı edit yap içine girip içindekileri frontpage e yapıştır. ve istediğin gibi oyna

selamlar

Gönderildi : 04/01/2010 03:55

(@M.OzanBaysal)
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba

frontpage kullanıyorsanız yapmanız gerekenler
fortigate te system config replemamecent mesage = fortiguard kısmından url block mesajı edit yap içine girip içindekileri frontpage e yapıştır. ve istediğin gibi oyna

selamlar

Savaş Bey teşekkür ederim. Mesajınızı okudum fakat yarın sabah uygulayacağım

Gönderildi : 05/01/2010 01:08

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba 

iyi de bu ISA server'da olan birşey fortigate'te .html gibi bir durum yok bütün herşeyi cihazın içerisinde... Keşke öyle olsa şimdiye editlemiştim 🙂

Böyle bir özellik mevcutmuş Savaş beyin anlattığına göre kendiside ürün konusunda uzman birisi olduğuna göre.Bu alet sevimli olması kadar becerikli bir fortigate aynı zamanda.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/01/2010 01:12

(@M.OzanBaysal)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cihaz gerek kabiliyeti gerek yönetilebilirliğiyle çok iyi bir cihaz. Biz 3 adet kullanıyoruz hiç sorun yaşamıyoruz. Savaş Bey yardımınız için teşekkür ederim html bilgim var onun sayesinde düzenledim fakat buraya resim nasıl çekebilirim? /jpg neyse denedim fakat sadece verdiğim link çıkıyor daha öncesinde ise %%fortigate%% olarak çekiliyordu fortigate'in logosu

Gönderildi : 05/01/2010 11:51

Paylaş: