Forum

FortiWifi 60B Web F...

Bildirimler
Hepsini Temizle

FortiWifi 60B Web Filter

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
420 Görüntüleme
(@TanerSencan)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba  

Firewallada kulanıcı bazlı filtreleme yapmam mümkünmüdür araştırmalarıma rağmen bulamadım. Grup bazlı olarakta sadece bankaların web sitelerine girmelerini istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışamlar.

Gönderildi : 05/11/2009 13:31

(@GokhanCebiroglu)
Gönderiler: 97
Estimable Member

Merhaba  

Firewallada kulanıcı bazlı filtreleme yapmam mümkünmüdür araştırmalarıma rağmen bulamadım. Grup bazlı olarakta sadece bankaların web sitelerine girmelerini istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışamlar.

Merhaba,

Evet kullanıcı bazla filtreleme yapmak mümkündür.Aslında grup bazlı ile aynı mantık..Sadece policy de atıyorum int --> wan 1 giderken gurubu değilde sadece adresler kısmında olusturduğun kullanıcıyı seçiyorsun ve onun için oluşturdugun profile tabi.Böylece o kural sadece o kullanıcı için oluşturulmuş oluyor.

Diğer sorunda ise şöyle bir uygulama yapabilirsin,Firewall menusunden web filter seçeneğini tıkla url filter kısmına gir.Orada create new deyip bir gurup olustur.
Olusturdugun gurubun içersine gurupta sadece girilmesi gereken siteleri yaz ve exempt olarak işaretle..Daha sonra content block kısmına gel,web content block kısmında .com,.com.tr,.govt.tr, tum uzantıları yaz. Daha sonra oluşturdugun profile içersinde web filter bölmünde seçmen gerekiyor,

Daha sonrada 2 ayrı policy yazıcaksın izin verdiğin siteler için olusturdugun profile üst tarafta olması gerekiyor,,

Biraz karışık oldu fakat umarım anlatabilmişimdir.:)

Gönderildi : 05/11/2009 18:19

(@TanerSencan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Boyle yapmıştım zaten fakat olmadı policy ve profile ayalarında bir sıkıntı var sanırım , Adım adım yazabilirseniz cok sevinirim iyi çalışmalar 🙂 

Gönderildi : 05/11/2009 21:04

(@GokhanCebiroglu)
Gönderiler: 97
Estimable Member

Boyle yapmıştım zaten fakat olmadı policy ve profile ayalarında bir sıkıntı var sanırım , Adım adım yazabilirseniz cok sevinirim iyi çalışmalar 🙂 

selam 2 farklı soru sordun hangisinde sorunun var??

Hangisini detaylı açıklayayım...

Gönderildi : 05/11/2009 21:17

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Merhaba  

bu tarz policyniz varmı ?
adreste gruplar oluşturdunuzmu ?
gruba özel profile atadınızmı ?

Gönderildi : 05/11/2009 21:43

(@TanerSencan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yapı şöyle admin gruba internet full açık , policy ler mevcut

saat 12 - 1 arası kullancılarının inteneti açılılıyor  ben buna ek olarak . Kullancılara internet kapalıda olsa bankalara girmelerini istiyorum.

connect blocktan com, tr ,gov,net yasakladım , web filter > url filter kısmından bankalara single > expend > şeklinde izin verdim .

Policy oluşturdum 1 tane internal > wan1  > > all >>always >finans servis > finans koruma > accept yukarda dediğiniz tüm işmeler yaptım 

bu tarz policyniz varmı ? eevet
adreste gruplar oluşturdunuzmu ?evet
gruba özel profile atadınızmı ?  evet

Gönderildi : 05/11/2009 23:23

(@TanerSencan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kullacı bazlı yapmaya kalktımı cok fazla iş çıkartıcak grup olarak yapmak en iyisi 🙂

Gönderildi : 05/11/2009 23:24

Paylaş: