Forum

exchange 2007 store...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2007 store.exe 7 gb ram kullaniyor?

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
382 Görüntüleme
(@kaanarma)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Dell 2950 II Serverim ve uzerinde Windows 2008 Enterprise edition ile Exchange 2007 Standart edition surumleri yuklu. Ancak Görev göneticisinden ram kullanımına baktığımda ram'in 93 ünün kullanıldığını ve Store.exe nin 5gb kadarını kullandığını görüyorum. Exchange de tanımlı kullanıcı sayısı 100 civarında. Acaba bu durum normalmidir yada çözümü için ne yapmam gerekir ?

Bu sorunla daha önce karşılaşan çözüm yolları hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar fikirlerini, çözümlerini paylaşabilir misiniz?

Gönderildi : 04/04/2009 20:21

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

evet bu normaldir yani ilk başta hata / bug gibi gözüksede değildir.

I/O performansını diskte yükseltmek için Exchange böyle kullanır. Ayrıca store.exe ESE database engine i bu şekilde en hızlı performansla kullanır.

Ama, yok sunucuda yüklü başka şeylerde var Exchange bencillik etmesin diyorsanız en fazla kullanacağı ram boyutunu sizde ayarlayabilirsiniz.

ADSIEdit açın -->

Configuration -> Services -> Microsoft Exchange -> Organizasyon ismi -> Administrative Groups -> Exchange Administrative Group  -> Servers -> sunucu adı -> Information Store gelin

CN=Information Store sağ tık properties diyin

msExchESEParamCacheSizeMax değerinden en fazla kullanmasını istediğiniz RAM boyutunu girebilirsiniz.

Gönderildi : 04/04/2009 20:43

(@kaanarma)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Buğra bey cevabınız için çok teşekkür ederim, içime bir su serptiniz. Bir an için korkmuştum açıkçası kurulum çok zahmetli olmuştu ayrıca eski yapının taşınması içinde çok çaba sarfetmiştik. Bu şekilde rahat bir nefes aldım.

İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 04/04/2009 22:04

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Rica ederim, her zaman bekleriz.

Gönderildi : 04/04/2009 23:11

(@selahattincivelek)
Gönderiler: 29
Trusted Member

buğra bey.

soruya ek olarak sorum olacaktı.

benim dc 2003 standart ayrı bir pc

exchange 2007 serverim ise 2008 server üzerinde yüklü.

adsi edit bölümünde bahsettiğiniz bölümü bir türlü bulamadım.

ne yapabilirm konuyla ilgili.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 16/04/2009 13:05

Paylaş: