Forum

Exchange 2003 serve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 server üzerinden takvim paylaşımı

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
356 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar

Konu açmadan önce inceledim fakat bir sonuc alamadım kısaca sorum şu exchange server 2003 yapısını kullanıyoruz 1 takvim oluşturmak istiyorum ve sadece 2 kişinin görüp ve değisiklik yapabilmesi Daha önce yayınlanmıs bir makale de varsa paylaşırsanız sevinirim

şimdiden teşekkürler

ulaş

Gönderildi : 31/03/2009 16:18

(@zafercalikoglu)
Gönderiler: 292
Reputable Member

merhaba  

outlook  2007 de bu özellik mevcut exchange tarafında herhangi bir ayar yapmana gerek yok ,bildiğim kadarıyla outlook 2003 de de bu özellik mevcut 

takvimi paylaşma diye bir bölüm var ordan yapabilirsin ,outlook 2007 de calışıyor ve exc 2003 kullanıyorum ,

Gönderildi : 31/03/2009 16:30

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Evet ama Exchange üzerinde yapılması gerekiyor daha sonra kullanıcı ilave edilip çıkartılması gerekebilir vede sanırım bazı kısıtlamaları var office 2007 üzerinde sadece yayınlayabiliyorsunuz sanırım değişiklik için yetki verilemiyor gibi ilginiz için teşekkürler

Gönderildi : 31/03/2009 16:41

(@zafercalikoglu)
Reputable Member

ben permision ayarlarını outlook üzerinden verebiliyorum,2 kişi bir takvimi kullanacak ise biri sahip diğerini özel kullanıcı olarak istediğin yetkileri vererek ayarbiliyorsunuz,exc tarafında bi değişiklik var isede ben bilmiyorum

kolay gelsin

Gönderildi : 31/03/2009 17:20

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Bu konuda tardımcı olabilirseniz sevinirim tesekurler?

Gönderildi : 31/03/2009 17:45

(@zafercalikoglu)
Reputable Member

örnegin kendi takvimini bir arkadasına paylaşmak istiyorsan  outook2003 de outlook un sol kısmından takvimi tıklıyorsun ,ordaki menülerde takvimi paylaşma diye bir secenek mevcut onu seciyorsun ,onu sectiğinizde karşınıza izinler kısmı cıkar burdan istediğiniz kullanıcıyı ekleyip izin verebilirsiniz,isterseniz sade okuma ve tüm hakları vermiş olursunuz,böylelikle takvimi ortak kullanmış olursunuz,sorun olursa özelden de cevap yazabilirsiniz,

kolay gelsin

Gönderildi : 31/03/2009 18:16

Paylaş: