Forum

exchange server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server 2007 farklı domain ekleme

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
347 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba bugra hocamızın makalesıne gore http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/05/15/exchange-2007-farkl-domainler-ekleme-accepted-domains.aspx   fakrlı bır domaın ekledım

once default olarak x.com domaıne vardı  ve sonrada b.com domaine ekledım ve herkesın maıl adresı default olarak b.com oldu

ancak mailboxta kullanıcının uzerınde sag tus yaprak email kısmıan geldıgımde bana orda ıkı adet maıl adresı gosterı admı@x.com

admı@b.com default olarak b.com aldı sıleyım dedım b.com sıldırmedı emaılkısmının sag tarafında bı cehk ısaretı var automrık updatee-mail adress dıye onu kaldırdıgımda sıle bıldım domoın eklemeden once bu işareti kaldırmak gerekıyormu yoksa otmatıkmen herkez b.com oluyor

Gönderildi : 20/03/2009 16:02

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Efecan senin sistemin hiç 5 dk bile boş kalmıyor mu 🙂

Rahat ol bence biraz keyfine bak sistem çalışır.... bu kadar yorma kendini...

kullanıcılar a gelip default olarak b.com seçersen a yı silebilirsin, a seçersen b yi silebilirsin. sen hangisini kullanacaksın

Gönderildi : 21/03/2009 01:53

(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

yok hocam ondan deyıl sımdı bır demo çalışması yapıyorum firma değişikliği yaptım firma sahiplerine kusursuz bir demo yapmak istiyorum .

son olarak exchaange server kaldı ve bırde isa server ile uzakl lakasyon kaldı

burda sılmekten yana deyılım a.com defaul olarak dıyelım 100 kullanıcı var a.com kullanıyor sorunsuz sekılde

daha sonra ben bır domaın ekledım b.com dıyelım sonra kullanıcılara gelıyorum hepsı a.com.  b.com olmuş yanı maıl atarken b.com uzerınden atıyor. domain eklerken ne yapmalıyımkı defaut olarak a.comdakiler değişmesin ben manuel değiştireyım

ve yeni bir mail box açtıgımda dırekmen b.com oluşturuyor

Gönderildi : 21/03/2009 10:45

(@Anonim)
Gönderiler: 0

organiztion conf / hub transport / e-mail adress policies

new email adres policies

polici contains:all recipient types

add

seçeneklerde isim soyad ve diger şeçenekler var istedigini seç

select accepted domain    den istedigin domaini şecebilir.

veya bir atla yazabilirsin.

Gönderildi : 21/03/2009 13:39

Paylaş: