Forum

Mail'in kimde tanım...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail'in kimde tanımlandığını bulma

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,082 Görüntüleme
(@gokaykaradaban)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Exchange 2003'de bir kullanıcıya deneme diye mail eklemek istiyorum bana deneme kullanılmış diyor. Bende tek tek kullancılara  girerek bakmaya başladım gerçekten kullanılmışmı diye fakat bulamadım. Zaten bu şekide bakmakta pek kolay değil.

Soru

1. Ben herhangi bir mail'in hangi kullanıcıda tanımlı olduğunu en kısa şekilde nasıl bulabilirim.

Gönderildi : 12/02/2009 17:46

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

sorunuzdan gerçekten birşey anlayamadım. herhangi bir mailin hangi kullanıcıda tanımlı oldugundan kastınız nedir?

Gönderildi : 12/02/2009 18:00

(@gokaykaradaban)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Active Directory user and computer'da herhangi bir kullanıcıya sağ tuş özellikler dediğinizde kullanıcıya ait mail adreslerini "E-Mail Addresses" bölümünde görüyoruz buraya istedeiğimiz kadar mail adresi ekleye biliyoruz smtp olarak. Bende bu şekilde bir mail adresi eklemişim fakat hangi kullanıcıya eklediğimi unuttum. Bu mail adresini hangi kullanıcıda tanımladığımı nasıl bulacam. Tek tek kulanıcıları açarak burada varmı yok burada varmı yok diye 200 kullanıcıya bakmak çok uzun zamanımı alacağından bir kısa yolu vardır diye foruma yazdım.

Sanırım gene anlatamadım 🙂

Gönderildi : 12/02/2009 18:26

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Active Directory user and computer'da  email ile arama yapılabilir diye hatırlıyorum. olmadı outlook dan mail gönderirken mailin üzerine sağ tıkla özelliklerden kime ait olduğunu görürsün

Gönderildi : 12/02/2009 18:30

(@gokaykaradaban)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Dediklerinizi yaptım fakat olamdı.

Gönderildi : 12/02/2009 19:01

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

şimdi anladım sorunuzu detaylı açıklamanız için teşekkürler

Active Directory de email adresi ile arama yapabilirsiniz.

Active Directory Users and Computers ı açın --> domain ismine sağ tık --> bul a tıklayın

Gelişmiş tabına gelin -->  alan a tıklayın --> kullanıcı -> e posta adresi seçin koşula son harfi seçin

değer kısmınada ; @domainismi.com yazın bul diyin bulacaktır.

Gönderildi : 12/02/2009 19:38

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

deneme isminde bir nesne açılmıştır ADUC'ta o yüzden kullanımda denilmiştir.

deneme diye aratırmısınız ADUC'ta.

kolay gelsin

Gönderildi : 12/02/2009 19:39

(@gokaykaradaban)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sağolun buldum Public folder altında deneme diye klasör oluşturup klasörede deneme diye mail adresi tanımlamışım. 🙂 

Yardımlar için teşekkürler.

Gönderildi : 13/02/2009 13:04

Paylaş: