Forum

Exchange Sever 2000...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Sever 20007 de Outlook 0x80190197 işlem başarısız oldu hatası

14 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
547 Görüntüleme
(@kaanarma)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

[url] http://www.resimupload.com/ds231708957_outlook_problemi.html [/url]

Arkadaşlar Exchange 2007 kurulumu yaptım, e-mail alma ve göndermede bir sorun yok, ancak outlook ile gönder al dedikten sonra

Microsoft Exchange Görevi bir hata bildirdi. ( 0x80190197 ) İşlem başarısız oldu. Diye bir hata veriyor. 2 gündür uğraşıyorum internette yazan 1-2 şey buldum ama sorunumu çözemedim. Yardımcı olabilirmisiniz.

Not: Sistemde isa server 2006 var ancak isa server devreden çıkarıp direk modem'e de bağladığımda sonuç değişmiyor.

Gönderildi : 29/01/2009 12:05

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

1) offline address book silin

2)yeni bir Offline address book oluşturun.

3) daha sonra yeni OAB'ye All users bağlayın. OAB özelliklerine gittiğinizde göreceksiniz.

4) ardından outlook açın ve Araçlar Gönder Al altında Offline address book indir kısmı var tıkalyın indirin sonuca bakalım

Gönderildi : 29/01/2009 12:20

(@kaanarma)
Trusted Member
Konu başlatıcı

http://www.resimupload.com/ds444797849_adres_book_olusturma_hatasi1.html

http://www.resimupload.com/ds565551622_adres_book_olusturma_hatasi2.html

Dediğiniz işlemleri yaptım sırayla,

ancak ondan sonra offline adres defterini yukle veya gönder al deyince 0x8004010f hatasını verdi.

Gönderildi : 29/01/2009 13:39

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba,

bu hata server taafinda degil client tarafainda problem oldugunu gosterir, client makşnelerde outlook icin son service pack i ve diger update leri kurun,yine sorun cikarsa varolan profili silip yeni bir profil olusturun.

Gönderildi : 29/01/2009 16:56

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

aslında bu sorun exchange 2007 de illet birsey birsey sorucam exchange 2007 kurduktan sonra owa yapılandırması yaptınmı sertifikanı yeniledinmi eger yenilediysen sertifika hatasındanda kaynaklanıyor bunuda söyliyim birde şunuda söyliyim exchange 2007 kurduktan sonra birkacgün o sorun sürer sonradan düzeliyor bunuda biliyorum ama malesef bazen de configuration sorunu olabiliyor

sertifika yenileme yaptıysan sertifika sorunu yüzünden update yapamaz

Gönderildi : 29/01/2009 17:14

(@kaanarma)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sertifika yenileme yaptım, evet ancak şu anda tekrar eski hatayı 0X80190197 hatasını vermeye başladı. Nasıl düzeltebilirim bilmiyorum ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 29/01/2009 17:47

(@cemengin)
Noble Member

sertifikayı nezaman yenilediniz ? bu arada bugra hocamın bir makalesi var sitede onu okursan veya forumda geriye dönük aratırsan ordada tartısıldı ona göre yaparsan bu sorunu çözebilecegini düsünoyroum

Gönderildi : 29/01/2009 18:11

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

OAB üzerindeki schedule "Always Run" yapın sistemi yeniden baslatıp denermisiniz.

Gönderildi : 29/01/2009 18:18

(@cemengin)
Noble Member

birde server configuration altında mailbox altında database management altında database ler var nasıl yapılandırdın bilmiyorum ama database sag tıklayıp özellikler diyip client settings tıklayıp ofline adress book var yanında browser var orda adres defterini secip oke demen gerekiyor kac data base varsa yapıyorsun sonra organizatıon configuration mailbox kısmına tıkla yantarafda offline adress book tıklayıp altındaki offline adress book mausla sag tıklayıp update yaparmısın bakalım ne yapacak

Gönderildi : 29/01/2009 18:19

(@kaanarma)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sorunu şu şekilde çözdüm.

Server Configuration'da > Client Access > Sag da ki "Enable Outlook Anywhere aktif hale getirdim. External host name kismina yine owa için FQDN ismini yazdım. Ayrica kimlik dogrulama yöntemi olarak da NTLM Authentication seçtim. Daha sonra ayni sekilde IIS üzerinde de ayni kimlik dogrulama yöntemini ayarladım. ( IIS’ i acin. RPC dizinine sag tiklayip Properties > Directory security > Integrated Windows authentication ve Basic authentication checkbox'larini isaretliyoruz. Ayrica yine Directory security' de "Secure communications" Require Secure Channel (SSL) secilmedilir.)

Daha sonra

Client tarafinda ise mail profilinde exchange hesabinin ozelliklerinden, Connection tabinda > Outlook Anywhere kısmında “Connect to my Exchange mailbox using HTTP” kutucugunu sectim ve Exchange Proxy Settings tiklayip. Url kismina Isa Server adresini yazdım. Kimlik doğrulama yöntemi olarak da IIS ile aynı olarak NTLM Authentication seçtim. Outlook kapayıp açınca her şey normale döndü.

Yardım eden, etmeye çalışan elinden gelen tüm desteği esirgemeyen arkadaşlara ve çözümpark ailesine teşekkürü bir borç bilirim. 

Gönderildi : 30/01/2009 11:02

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Ama bu şekilde şirket içinde Exchange HTTPS üzerinden bağlanıyorsunuz? Yani dışardaymışsınız gibi.

Gönderildi : 30/01/2009 12:13

(@cemengin)
Noble Member

bencede bu sorun çözme mantığı biraz ilgirnç şirket içinde şirket dısındaymıs gibi mapi client ayarlaması yapmısınız bilginize....

Gönderildi : 30/01/2009 13:04

(@kaanarma)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Uyarınız için teşekkür ederim, Outlooktaki proxy seçeneğini iptal ettim, yine çalışıyor sanırım iis teki ayarlar ile ilgili bir sıkıntı varmış.

Gönderildi : 30/01/2009 15:03

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Uyarınız için teşekkür ederim, Outlooktaki proxy seçeneğini iptal ettim, yine çalışıyor sanırım iis teki ayarlar ile ilgili bir sıkıntı varmış.

Geçmiş olsun.

Gönderildi : 30/01/2009 17:05

Paylaş: