Forum

outlook da otomatik...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook da otomatik imza tanımlama

26 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
1,531 Görüntüleme
(@zafercalikoglu)
Gönderiler: 292
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba

yeni ik müdürümüzün isteği üzerine mail  kullanıcıların imzalarının sistem üzerinden otomatik olarak tanımlanması istenmekte her kullanıcı için farklı  olması gerekli  tanbi  ,sistemimizde Exc2003,win2003  bulunmaktadır,bu nu şu anki sistemde yapmamız mümkünmüdür

Tşk

Gönderildi : 12/01/2009 13:16

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

merhaba;

Outlookta yapmamanızın gerekçesi nedir acaba ?

Gönderildi : 12/01/2009 15:39

(@zafercalikoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

gerekçe imza standardının farklı olması ve ünvanların yalnış girilmesi 🙂 böle havadan sudan şeyler,bana kalırsa hiç olmasın ,ben bulmadım bulan biri varsa yardımlarınızı bekliyorum,olsa olsa Ad ayarlarında olabilir diye düşünüyorum ,

Gönderildi : 12/01/2009 16:56

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Bunu iki yol ile yapmanız mümkün.

1. Script ile : http://technet.microsoft.com/tr-tr/magazine/2006.10.heyscriptingguy(en-us).aspx  

2. 3.Party bir program ile : http://www.codetwo.com/pages/products/exchange_rules.php

Gönderildi : 12/01/2009 19:31

(@zafercalikoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

tşk,ilginize,hallettim bi şekilde:)

Gönderildi : 13/01/2009 19:21

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Bi şekilde derken? Soruna ne gibi bir çözüm bulduğunuzu paylaşın ki ileride aynı sorunu yaşayacak arkadaşlara referans olsun.

Gönderildi : 13/01/2009 19:28

(@zafercalikoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam tüm kullanıcılara mail atarak ,ne şekilde,maillerini ve unvanlarını doğru girmesi konusunda bilgilendirdik,imzalarının outlook 2007 ,2003 ve outlook expres te ne şekilde tanımlayacakları hakkında bilgi maili atıldı,

Gönderildi : 13/01/2009 19:57

(@OrhanAslan)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Hocam 2. şıktaki 3rd party program tam aradığım şey ancak Server SBS şartı var biz ise Server 2003 Enterprise kullanıyoruz. Bu programın Enterprise muadili varmı? Kendi sitesine baktım ancak bulamadım.

Gönderildi : 25/01/2009 16:43

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Alternatif olarak 3.party : http://www.softalkltd.com/products/maildisclaimer/more_info.asp   kullanabilirsiniz.

veya GFI MailEssential http://www.gfi.com/landing/meexchange.asp?adv=25&loc=6  

Gönderildi : 27/01/2009 17:29

(@OrhanAslan)
Reputable Member

Sağol hocam CodeTwo Rules iyi iş görüyor ve lisans süresi kalıcı. Firma ile irtibat kurdum ve 20% indirim yaptılar okul olduğumuz için. Gayet memnunum şu na:)

Gönderildi : 28/01/2009 01:00

(@rafets-ayata)
Üye

Codetwo da ben önermiştim. Memnun kaldığınıza sevindim. Ayrıca geri bildirim için teşekkür ederim.

Gönderildi : 28/01/2009 02:10

(@zafercalikoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam bu programı nerden satın aldınız,tşk

Gönderildi : 28/01/2009 19:53

(@rafets-ayata)
Üye

Codetwo'dan bahsediyor isen bunu kendi sitesinden contac bölümünden iletişime geçerek satın alabilirsin. Yurt içinde bunu satan bir firma yok. (Ürünü ben satın almadım yanlış olmasın)

Gönderildi : 29/01/2009 03:04

(@OrhanAslan)
Reputable Member

Hocam size ayrıntılı mesajı özelden gönderdim.

İlgilenenler için link http://www.codetwo.com/pages/products/exchange_rules/buy.php

Gönderildi : 02/02/2009 14:49

(@OrhanAslan)
Reputable Member

Codetwo da ben önermiştim. Memnun kaldığınıza sevindim. Ayrıca geri bildirim için teşekkür ederim.

Hocam zaten sizin mesajınızda gördüm ve firma ile irtibata geçtim. Belki çok daha iyileri vardır ama ben bu üründen çok memnun kaldım.  Bir kaç alternatif daha buldum ama onların fiyatları çok uçuk. Ayrıca bu program normalde demo ama hiç bir limit olmadan kullanabiliyorsunuz. Disclaimerin sonuan sadece çok küçük fontlarla bu disclamer codetwo ile oluşturuldu gibi bir not ekliyor o kadar. Ben satın aldım programı 150 lisans için. Sonradan internal yazışmalara imza veya disclaimer eklemdiğini farkettim ve firmaya sordum. Onlarda 1 aydan dfaha kısa sürede yeni versiyonun hazır olacağını söylediler. Onlara programı daha yeni aldığımı ve upgradin ücretsiz olmasını umduğumu söyledim. Gelen cevapta durumu anlayışla karşıladılar ve yeni versiyon için lisansı ücretsiz vereceklerini söylediler.Şu an proıgramı test amaçlı olarak sadece bir kaç hesaba açtım diğerlerine açmadım. Böyle bir özellikte ayrıca hoş. Bir sürü farklı disclamer veya kural oluşrabilirsiniz ve o kuralları istediğiniz kullancılara veya gruplara göre uygulayabilirsiniz.

Son bir husus ise o pahalı dediğim alternatifler yıllık lisans verirken bunlarınki temelli..

Gönderildi : 02/02/2009 15:00

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba Orhan Bey ,

Bunu bu şekilde bırakmıyoruz ve hemen güzel bir makale yazıyoruz değil mi ? Ya da ben oturup yazacağım tabi vakit bulursak. (O kadar yoğun tempomuz var ki ancak fırsat bulabilirsek.)

Ben tekrar geri bildirimiz ve bizi konu hakkında bilgilendirdiğiniz için Teşekkür ederim.

Gönderildi : 02/02/2009 15:31

(@OrhanAslan)
Reputable Member

Merhaba Orhan Bey ,

Bunu bu şekilde bırakmıyoruz ve hemen güzel bir makale yazıyoruz değil mi ? Ya da ben oturup yazacağım tabi vakit bulursak. (O kadar yoğun tempomuz var ki ancak fırsat bulabilirsek.)

Ben tekrar geri bildirimiz ve bizi konu hakkında bilgilendirdiğiniz için Teşekkür ederim.

Hocam aynen haklısınız. En kısa zamanda detaylı ve resimli bir rehber hazırlayacağım ve göndereceğim. Hep yardım isteyecek değiliz ya birazda elimizdeki buğdaydan bizde serpelim toprağa.. Böyle bir siteye karınca kararınca katkımın olması sevindirici bir şey.

Gönderildi : 02/02/2009 15:55

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Programı bende indirip kurdum demo olarak şu anda çalışıyor. Ancak imzaların altına kendi linkini koyuyor. Ücretli olarak satın aldığımızda bu şekilde bir link çıkıyor mu halen?

Teşekkürler.

Gönderildi : 18/06/2009 14:54

(@OrhanAslan)
Reputable Member

Ücreti ödeyip satın aldığınızda o link gidiyor ve yazılımk tamamen size özel oluyor. Halen aktif olarak kullanıyorum Maşallah sorun yok. Tavsiye ederim ayrıca müşteri serviside gayet iyi ve çabuk cevaplıyorlar.

Gönderildi : 19/06/2009 13:36

Sayfa 1 / 2
Paylaş: