Forum

Exchange 2013 grup ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2013 grup mail gönderimi

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
489 Görüntüleme
(@muratuzun-2)
Gönderiler: 577
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Outlookda bir gruba mail gönderiyorum ve grubun içersinde bende varım.Gönderdiğim mail bana düşmesini istemiyorum böyle birşey mümkünmüdür

Exchange 2013 kullanıyoruz.

Gönderildi : 18/02/2019 16:45

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Gruptan gelen maillere bir kural yazın olutlook üzerinden otomatik olarak silinsin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/02/2019 17:06

(@muratuzun-2)
Noble Member
Konu başlatıcı

bu tüm gruplar için yapılacak bir durum bende 2000 den fazla grup var daha kolay bir yolu olmalı

Gönderildi : 18/02/2019 23:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Office 365 gruplarda bu sorun yok ancak on premde ise bu bilindik bir durum yani case açınca beklenen davranış bu şekilde diye dönerler. Şimdi PG ye yazdım bu konuda bir gelişme var mı diye. Cevap gelince paylaşırım.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/02/2019 13:19

(@muratuzun-2)
Noble Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Hakan Bey

Gönderildi : 19/02/2019 14:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Selam, sordum bir de fırça yedim 🙂 müşterinin amacı ney bu gayet normal bir şey diye 🙂

Özetle durum hala aynı, inbox veya transport rule yazabilirsin. Başka bir çözüm şu anda yok.

Exchange online yani office 365 gruplarında bu özellik var ama onprem DL de ne yazık ki yok.

Evet harbi sorun nedir neden istenmiyor bende merak ettim? Misal biz ÇözümPark internal mailler de kullanıyoruz ben gönderdiğim mailleri alıyorum ama bu beni rahatsız etmiyor?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/02/2019 19:49

(@muratuzun-2)
Noble Member
Konu başlatıcı

🙂

Kişinin gönderdiği maili hem sentitems'da hemde inboxda görüyor olması 1-inboxda fazladan yer kaplamasına neden oluyor 2-searchlerde zaman almasına neden oluyor diye şikayetler alıyoruz.

Neyse microsoft yapamıyorsa yapcak bişey yok.

çok teşekkürler Hakan Bey

Gönderildi : 21/02/2019 18:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Tahminim büyük bir yapı yoksa 100 200 kişide bu sorun olmuyor, en son bir sigorta şirketinde sadece deleted items da mail sakayanları tespit etimiştim. 650GB 🙂 nerede ise ortalama bir şirketteki exchange db size kadar, müşterinin bile aklı çıktı, çünkü standart ev deleted items ı arşivlemiyor.

Özetle seni iyi anlıyorum şimdi ama çözüm henüz yok ne yazık ki.

Gönderildi : 21/02/2019 19:29

Paylaş: