Forum

Exchange Email Addr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Email Addresses'ta ekli adresi kullanma

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
857 Görüntüleme
(@ramazankemalerorhan)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange sunucumda mail adreslerim aşagıdaki gibi tanımlı.

ex

Şimdi yukarıda @dizayngrup.com mail adresi default seçili ve dizayngroup.com adresimde tanımlı outlookda dizayngroup.com adresinden bir mail atmak istiyorum.Onuda mail gönderirken Kimden kısmına ekliyorum gönderici olarak @dizayngroup.com adresimi seçip mail gönderiyorum ama cevap olarak bana aşagıdaki mail dönüyor.Bu sorunu nasıl çözebilirim.

Aşağıdaki alıcılara veya gruplara teslim edilemedi:

RAMAZAN ERORHAN
İzni olmadan bu gönderenin adına ileti gönderemezsiniz. Lütfen doğru gönderen adına ileti gönderdiğinizden emin olun veya gereken izni isteyin. Sorun devam ederse, lütfen yardım masanıza başvurun.

Gönderildi : 22/01/2019 13:40

(@hakanmarangoz-2)
Gönderiler: 15
Active Member

Selamlar ,

Resimdeki adresler üzerinden konuşuyor olursak , Alt smtp olarak tanımladığınız @dizayngroup.com email adreslerinden sadece mail alabilirsiniz , mail gönderemezsiniz. Exchange dizayn olarak bu şekilde çalışmaktadır.

Gönderildi : 22/01/2019 14:42

(@ramazankemalerorhan)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar ,

Resimdeki adresler üzerinden konuşuyor olursak , Alt smtp olarak tanımladığınız @dizayngroup.com email adreslerinden sadece mail alabilirsiniz , mail gönderemezsiniz. Exchange dizayn olarak bu şekilde çalışmaktadır.

Hakan Bey,

Teşekkür ederim cevabınız için peki dediğim ayarı yapmanın başka yolu var mıdır?Nasıl yapabilirim.

Gönderildi : 22/01/2019 15:05

(@hakanmarangoz-2)
Gönderiler: 15
Active Member

Çözüm olarak ;

1-alt smtp olarak eklediğiniz smtp adresleri mailboxınızdan siliniz.

2-Kullanmak istediğiniz her bir alt smtp için Exchange Console üzerinden shared mailbox oluşturunuz.

[email protected] adresinden [email protected] adına mail gönderebilmek için oluşturmuş olduğunuz shared mailboxın içerisine girip Full Access yetkisi tanımlayınız.

Referans alabileceğiniz makale ;

http://www.hakanuzuner.com/index.php/exchange-server-shared-mailbox.html

Gönderildi : 22/01/2019 15:26

Paylaş: