Forum

Kullanıcı Eposta Ad...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcı Eposta Adresi Hakkında

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
418 Görüntüleme
(@FikretCetin)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba; ilk sorumu soruyıorum forumda baktım ama bulamadım. 

kurumumuzda exchange 2010 kullanıyoruz. [email protected] isimli mail adresi;

Exchange Managment Comsole > Recipient Configuration>Mailbox altında tanımlı olmamasına rağmen bir tane kullanıcı bu mail üzerinden mail alıp gönderebiliyor. Kullanıcı Detayına baktığımda sadece;

Exchange Managment Comsole > Recipient Configuration>Mailbox>Kullanıcı özellikleri > E-Mail Addresses sekmesinde bu adres tanımlı. Sadece bu yeterli mi ? yoksa başka bir yerde de tanım var mı ?

Gönderildi : 08/01/2019 14:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Exchange Server kullanıcı adreslerini aslında AD üzerinden alır, yani bir nevi kullanıcı ara yüzünden yaptığınız tanımlar otomatik olarak active directory içerisinde yazılır.

Baktığınız yer doğrudur yani ilgili yerde bu mail adresinin olması exchange server' ın gelen mail i bu kullanıcıya yönlendirmesi için normaldir.

bunun dışında bu mail adresi bir grubun adresi olabilir, bir kullanıcıda bu gruba üye ise info ya mail atıldığında hakan kullanıcısının da posta kutusuna düşebilir.

Veya transport rule içerisinde böyle bir kural da olabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/01/2019 20:57

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

merhaba; ilk sorumu soruyıorum forumda baktım ama bulamadım. 

kurumumuzda exchange 2010 kullanıyoruz. [email protected] isimli mail adresi;

Exchange Managment Comsole > Recipient Configuration>Mailbox altında tanımlı olmamasına rağmen bir tane kullanıcı bu mail üzerinden mail alıp gönderebiliyor. Kullanıcı Detayına baktığımda sadece;

Exchange Managment Comsole > Recipient Configuration>Mailbox>Kullanıcı özellikleri > E-Mail Addresses sekmesinde bu adres tanımlı. Sadece bu yeterli mi ? yoksa başka bir yerde de tanım var mı ?

Bu tanım yeterli , exchange mail atmadan önce kendi üzerinde tanımlı maillere bakar sonra externala döner,

Haliyle süreç yeterli, kullanıcının trafiği sadece içerde döner diye aklımda kalmış,

Eksik bir konu var ise Hakan Hocam tamamlar 🙂

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/01/2019 02:53

Paylaş: