Forum

Yeni bir domain exc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yeni bir domain exchange ekleme

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
698 Görüntüleme
(@ramazankemalerorhan)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yeni bir domain satın alıp mail alan adı oluşturmam gerekli öncelikle bir domain almam gerekli oldugunu biliyorum.Bu domaini satın alırken tedarikçiden yapmasını istedigim bir ayar olucak mı bunu bilmiyorum ve domainin yanında Host'da almam gerekli mi?

Domain işlemini hallettim diyelim Exchange 2010 kullanıyorum.Bu domaini Exchange nasıl eklerim bir ayar yapmam gereklidir illaki yardımlarınızı arz rica ederim.

Gönderildi : 30/11/2018 12:04

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2012/07/29/exchange-mail-serveri-dis-dunyaya-acmak-exchange-2013-exchange-2010-exchange-2007.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/11/2018 12:26

(@ramazankemalerorhan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Rıza Bey,

Aslında firma olarak kullandıgımız birkaç tane mail domain adımız var.Ben yeni bir domain aldım.Aldıgım site üzerinden MX kaydını yaptım.

Daha sonra Exchange üzerinden Accepted Domains bölümüne aldıgım domaini ekledim.Daha sonra test olarak bir mail hesabı açtım.Default olarak gelen domain yerine yeni aldıgım domaini ekleyip bunu default yaptım.Daha sonra bir outlook üzerinden Domainde olan bir bilgisayara kurulumu yaptım.Outlooka Otomatik kurulum yaparken aldıgım domaini kendisi karşıma getirdi sorunsuz bir şekilde maili kurdum.İç maillerimden yani exchangede kayıtlı mail adreslerinden mail alabiliyorum ama bir @gmail.com veya başka bir mail adresinden mail alamıyorum, ama @gmail.com adresine mail gönderebiliyorum.

Bu sorun nedendir neden kaynaklanır domain adresimin MX kayıtlarındamı hata yapmış olabilirim veya Exchange tarafından bir ayarı mı unutmuş olabilirim yardımlarınızı arz rica ederim.

Gönderildi : 30/11/2018 19:21

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

MX kaydı doğru (mxtoolbox) sitesinden test edebilirsiniz, dış dünya ile exchange server arasında mail kontrolu için SMTP gateway cihazınız var ise o cihazda bu domain'e gelen mailleri kabul etmesi için ayar yapmayı unutmuş olabilirmisiniz?

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/11/2018 20:12

(@ramazankemalerorhan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Recep Bey Merhaba,

gmail hesabımdan yeni aldıgım domaine mail attıgımda aşagıdaki hata gmail hesabıma dönüş yapıyor.

Uzak sunucunun yanıtı şuydu:

553 sorry, that domain isn't in my list of managed domains; no valid cert for gatewaying (#5.7.1)

Gönderildi : 30/11/2018 23:01

(@recepyuksel)
Üye

Ramazan bey,

Sakıncası yoksa almış olduğunuz domain adını yazabilirseniz sorgulayalım bizde dışarıdan. Açık yazmak istemezseniz domain adını özelden de yazabilirsiniz. 

Gönderildi : 30/11/2018 23:46

(@ramazankemalerorhan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ramazan bey,

Sakıncası yoksa almış olduğunuz domain adını yazabilirseniz sorgulayalım bizde dışarıdan. Açık yazmak istemezseniz domain adını özelden de yazabilirsiniz. 

Recep Bey,

Bir sakıncası yoktur domain adı mgtechmachine.com dur bu arada ilgilendiginiz için çok teşekkür ediyorum.

Gönderildi : 01/12/2018 00:04

(@recepyuksel)
Üye

Ramazan bey,

Tahmin ettiğim gibi ön tarafta spam mail koruması için konumlandırılmış bir smtp gateway ürünü ürünü karşılıyor maillerinizi, bu ürün üzerinde bu domain adına gelecek mailleride kabul etmesi ve içeri iletmesi için gerekli ayarları yapar veya yaptırırsanız sorunsuz mail almaya başlayabilirsiniz. 

Aldığınız hata da bu ürünün verdiği hata zaten. 

Connecting to 212.156.135.158

553 sorry, that domain isn't in my list of managed domains (#5.7.1)

Saygılarımla 

Gönderildi : 01/12/2018 00:53

(@ramazankemalerorhan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ramazan bey,

Tahmin ettiğim gibi ön tarafta spam mail koruması için konumlandırılmış bir smtp gateway ürünü ürünü karşılıyor maillerinizi, bu ürün üzerinde bu domain adına gelecek mailleride kabul etmesi ve içeri iletmesi için gerekli ayarları yapar veya yaptırırsanız sorunsuz mail almaya başlayabilirsiniz. 

Aldığınız hata da bu ürünün verdiği hata zaten. 

Connecting to 212.156.135.158

553 sorry, that domain isn't in my list of managed domains (#5.7.1)

Saygılarımla 

Recep Bey,

Destekleriniz ve verdiginiz yöntemler için çok teşekkür ederim sayenizde sorunu düzelttim.Aynı domaini korumail sisteminede eklemem ve Exchange sunucusuna yönlendirmem gerekiyormuş.

Gönderildi : 02/12/2018 04:34

(@recepyuksel)
Üye

Ramazan bey,

Geri dönüş için biz teşekkür ederiz, çok sevindim sorunun bu şekilde çözüme ulaşmasına. İyi akşamlar.  

Saygılarımla.

Gönderildi : 02/12/2018 23:47

Paylaş: